Televize chystají speciální vysílání k rozloučení s Gottem

středa, 9. října 2019, 07:35 Aktuality, TV MediaGuru

Poslední rozloučení s Karlem Gottem ovlivní také vysílací programy tuzemských televizních stanic.

Zdroj: Česká televize

Zdroj: Česká televize

Česká televize chystá v souvislosti s posledním rozloučením se zpěvákem Karlem Gottem v pátek a v sobotu speciální vysílání na ČT24 a upravila i zahájení letošního ročníku zábavního pořadu StarDance. Zvláštní zpravodajství připravují také komerční televize. Uvedly to na dotaz ČTK. Gott zemřel před týdnem ve věku 80 let.

ČT zahájí na zpravodajském kanále ČT24 speciální vysílání v pátek ve Studiu 6 mezi 5:59 hodinou a 10:00. Přinese vzpomínky přátel i rozhovory s experty. Následovat bude Studio ČT24 mezi 17:33 a 18:28 a Speciál od 20:00 s přímým přenosem z pražského Žofína, kde se lidé mohou až do 22:00 se zpěvákem rozloučit.

V sobotu bude speciální vysílání pokračovat od 07:00 Studiem 6 Víkend, dále od 10:30 Speciálem ČT24 a následně od 11:00 přímým přenosem zádušní mše z katedrály sv. Víta na Pražském hradě. Od 12:00 opět naváže Speciál ČT24.

„Vzpomínce na Karla Gotta bude věnován i večerní program na ČT1. Česká televize se rozhodla zahájit letošní ročník StarDance dílem nazvaným Pocta legendě. Večer věnovaný Karlu Gottovi uvede o týden dříve oproti původnímu plánu. Prostřednictvím tanečních vystoupení připomene to nejlepší z éry mimořádně oblíbeného umělce," doplnila mluvčí ČT Karolína Blinková.

Komerční televize Prima chystá v pátek i v sobotu mimořádné zprávy s Terezií Tománkovou, která bude diváky informovat o dění a Gottovi se budou věnovat také Velké zprávy. V sobotu večer ve 21:30 pak na Primě budou moci diváci zhlédnout pořad Zrcadlo tvého života, ve kterém Karel Gott mluvil s Jiřinou Bohdalovou.

Speciální vysílání chystá také Televize Seznam, a to pod názvem Rozloučení s Karlem Gottem v pátek mezi 12:00 a 13:00. „Ve studiu a na Žofíně budeme mít několik kamer. Nabídneme rozhovory s mnoha hosty, včetně Petra Jandy, Evy Pilarové, publicisty Honzy Dědka, novináře Luboše Procházky či bývalého hradního protokoláře Miroslava Sklenáře," sdělil ČTK editor televize Vojtěch Gibiš.

-čtk-