CNN: Důvěra u čtenářů i zadavatelů je na prvním místě

pondělí, 11. listopadu 2019, 07:30 Reklama, Internet & Mobil MediaGuru

Nativní reklamy či nástroj s umělou inteligencí k zajištění brand safety, to jsou prostředky, kterými CNN chrání důvěryhodnost své značky i z reklamního hlediska.

Faisal Karmali ze CNN International Commercial na Effie konferenci, foto: MediaGuru.cz.

Faisal Karmali ze CNN International Commercial na Effie konferenci, foto: MediaGuru.cz.

„Důvěra je pro nás na prvním místě,“ popsal na letošním prvním ročníku Effie konference Faisal Karmali, Senior Director of Business Operations ze CNN International Commercial, s tím, že důvěryhodné má být nejen poskytované zpravodajství, ale i přístup k reklamě.

V dnešním světě, kde lidé hojně využívají nástroje ad blockingu a platí nařízení GDPR, je tak podle Karmaliho potřeba zacházet s množstvím reklamy nejen na zpravodajských stránkách obezřetně: „Pokud je na stránce příliš mnoho reklam, které návštěvníky ruší, zpomaluje to rychlost načítání a čtenáři se kvůli nim nemohou dostat ke svému obsahu, narušuje to jejich důvěru.“

I z tohoto důvodu CNN dává prostor nativní reklamě, které jsou k vidění jak na domovské stránce, tak v jednotlivých rubrikách. Zásadou je, aby byla pro čtenáře především relevantní – v CNN Business tak čtenář narazí na nativní reklamu od British Petroleum, v CNN Health zase na článek o zdravém jídelníčku. Relevantnost jde až tak daleko, že některé z článků berou v potaz i zemi, ze které čtenář pochází – návštěvník z České republiky tak narazí na titulky, které hlásají, že o tom daném produktu se v Česku teď hodně mluví.

Vedle toho CNN vyvíjí nástroje, které jim napomáhají k tvorbě kvalitnějšího obsahu. S nástrojem Launchpad kupříkladu monitoruje šíření obsahu na sociálních sítích, se CNN Reach poskytuje inzerentům konzultační služby na základě analýzy spotřebitelského chování.

Prezentace nástroje Launchpad

Na brand safety, tedy ochranu inzerentů v online prostředí, dohlíží nástroj zvaný SAM neboli Sentiment Analysis Moderator, jenž s pomocí umělé inteligence neustále kontroluje reklamní sdělení na stránkách a jejich vhodnost vzhledem ke zobrazovanému kontextu a daným rubrikám. „Pokud je kontext vyhodnocen jako negativní, reklamu vypneme,“ vysvětlil Faisal Karmali s tím, že to je případ, zobrazuje-li se reklama například u zpráv o výbuchu (explosion).

„Nicméně naše analýza je již natolik detailní, že dokáže rozpoznat i přesný význam daného slova,“ dodal Karmali. Ve chvíli, kdy je již zmíněný anglický výraz „explosion“ používán ve významu prudkého nárůstu (například ekonomického nebo populačního), SAM kontext vyhodnotí jako pozitivní a reklamu ponechá.

Které z marketingových nástrojů bude využívat i česká mutace CNN, kterou zde plánuje spustit skupina Prima, zatím není jasné. Podle Karmali v této chvíli teprve prodávají v této oblasti jednání.

-stk-