HbbTV: Web Červené tlačítko.cz zavedl i sekci pro inzerenty

čtvrtek, 28. listopadu 2019, 15:25 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Skupina Prima spouští novou verzi webu cervene-tlacitko.cz. Přidává na něj obsah určený inzerentům.

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima


Nová podoba webu cervene-tlacitko.cz se zaměřuje nejen na nejdůležitější informace o technologii HbbTV a podrobnosti ohledně jejího fungování, ale nově skupina Prima vytvořila i sekci zaměřenou na inzerenty. V té se mohou seznámit s jednotlivými reklamními formáty, příklady kampaní či se dozvědět, jak funguje online nástroj pro tvorbu aplikací zdarma – HbbTV Creator.

„Počet diváků v České republice, jejichž televizní přístroj podporuje možnost HbbTV, už přesahuje dva miliony, skupina Prima meziročně eviduje 32% nárůst zobrazení červeného tlačítka. Díky tomu se HbbTV platforma dostává do popředí zájmu inzerentů. Rozhodli jsme se pro ně vytvořit novou speciální sekci, kde se mohou například dočíst o benefitech kampaní na platformě HbbTV, možnostech cílení na diváky či novinkách ze světa HbbTV,“ popisuje Daniel Grunt, ředitel nových médií skupiny Prima.

Sekce pro inzerenty dále nabízí několik případových studií kampaní v HbbTV, krok za krokem představuje i HbbTV Creator – nástroj, ve kterém si inzerenti sami vytvořit svou HbbTV aplikaci. Portál vysvětluje i demografii spojenou s HbbTV a jeho součástí je i ceník či možnost poptávky kampaní.

Stejně jako při uvedení kampaně k červenému tlačítku podpoří skupina Prima i popularizaci HbbTV mediální kampaní, poběží v TV, online i na sociálních sítích. 

-mav-