Netradiční křest uvedl knihu Devadesátky! od Johany Fundové

čtvrtek, 7. listopadu 2019, 15:15 Aktuality, Tisk MediaGuru

Knižní publikace vznikla na základě facebookové a instagramové stránky Pure devadesátky.

Křest publikace Devadesátky!, foto: Marek Linhart

Křest publikace Devadesátky!, foto: Marek Linhart

V uplynulých dnech byla pokřtěna kniha Devadesátky!, jejíž autorkou je Johana Fundová. Publikace, do které přispěly tři desítky více i méně známých osobností, vznikla na základě facebookové a instagramové stránky Pure devadesátky. Křest se konal v pražském prostoru CAMP (Centrum architektury a městského plánování), který kromě velkoplošné stěny nabízí návštěvníkům například i interaktivní dotykové obrazovky. Tyto technologie byly při křtu využity.

„Křty knih občas bývají nudné a monotónní. Já chtěla připravit křest, který bude návštěvníky bavit a který se pro ně zároveň stane zážitkem. Společně se studiem Spoon jsme proto vytvořili několik videoprojekcí, které se během křtu promítaly na 25 metrů široké stěně. Návštěvníci si navíc mohli knihou listovat na velkých dotykových obrazovkách. Přijde mi neskutečně zajímavé kombinovat knižní offline svět s těmito moderními technologiemi a pojmout tak knižní marketing novým způsobem,“ uvedla autorka knihy Johana Fundová, která celý event připravovala. Křtu se zúčastnilo přibližně 300 návštěvníků.

Kolem facebookového profilu Pure devadesátky, který Fundová založila v roce 2017, se během několika měsíců vytvořila velká komunita fanoušků. Fundová na profilu shromažďuje nejen nevšední fotografie z 90. let, které doplňuje popisky s kontextem k danému obrázku, ale také se snaží zapojovat i samotné fanoušky. Ti tak na Pure devadesátkách například pravidelně hlasují v různých duelech, posílají fotografie svých devadesátkových rekvizit nebo prostřednictvím anket v instagramových stories vzpomínají na populární fenomény tehdejší doby.

Knihu Devadesátky! vydalo nakladatelství Albatros Media, kmotry se stal Slávek Boura a Markéta Mayerová. V knize mají svůj text i nejrůznější osobnosti a publicisté - například Roman Šmucler, Ondřej Neff, Pavlína Wolfová, Jan Vodňanský nebo Radim Uzel. Celkem dostalo v knize prostor 34 autorů, velká část z nich se křtu zúčastnila.

Kromě mimořádně pestrých vzpomínek osobností na 90. léta je součástí knihy také charakteristika různých oblastí devadesátkové éry – od technologií, módy nebo reklamy až po tištěné časopisy a noviny. Všechny kapitoly jsou doplněny fotografiemi a dobovými grafickými materiály.

-mav-