Většinu kosmetické značky Kylie Jenner kupuje Coty

pátek, 22. listopadu 2019, 07:45 Aktuality, Marketing MediaGuru

Kosmetickou značku Kylie Jenner, nevlastní sestry Kardashianových, kupuje z 51 % společnost Coty.

Zdroj: Kylie Jenner

Zdroj: Kylie Jenner

Nadnárodní společnost Coty se dohodla na koupi 51 % úspěšné kosmetické značky Kylie Jenner, nevlastní sestry Kardashianových. Transakce byla vyčíslena na 600 mil. amerických dolarů.

Cílem akvizice je podle vyjádření firmy Coty vytvoření značky s globálním dopadem. Prvním kroky nového majoritního vlastníka tak budou spočívat ve světové expanzi a vstupu do nových kategoriích. 

Zakladatelka a původní majitelka Kylie Jenner bude i nadále kontrolovat kreativní vývoj produktů i komunikaci. Coty bude naopak zodpovědné za rozvoj portfolia, budování povědomí o značce po celém světě, za výzkum, výrobu, distribuci i obchod. 

Pro Coty znamená akvizice především oživení portfolia a sama společnost ji označuje za klíčový krok nové strategie, jež má znovu nastartovat ekonomický výkon firmy. Značka Kylie Jenner si totiž za krátký čas dokázala získat přízeň mladých spotřebitelů, s nimiž komunikovala především přes sociální média. Na nich má nyní v součtu více než 270 milionů sledujících, z nichž většina je ve věku 18 až 34 let. 

„Kylie Beauty rozšíří naši přítomnost jak na poli prémiové dekorativní kosmetice, tak v péči o pleť, ve dvou kategoriích, kde jsme zatím poddimenzovaní,“ vysvětlil finanční ředitel Coty Pierre-André Terisse.

Coty patří do první desítky největších kosmetických firem světa. Ve svém portfoliu se soustředí především na parfémy, barvy na vlasy, vlasovou kosmetiky a péči o pleť. Mezi jeho značky patří například Rimmel, Max Factor, Bourjois, Calvin Klein, Wella, Hugo Boss, Dolce & Gabbana či Gucci.

-stk-