Za Škoda Auto v ČR mluví Jína, Pelc míří do marketingu

pátek, 29. listopadu 2019, 10:50 Aktuality, PR, Lidé, Marketing MediaGuru

Novým PR manažerem a tiskovým mluvčím Škoda Auto pro český trh se stal Pavel Jína. Nahrazuje Vítězslava Pelce, který míří do marketingu automobilky.

Pavel Jína (vlevo), Vítězslav Pelc (vpravo), zdroj: Škoda Auto

Pavel Jína (vlevo), Vítězslav Pelc (vpravo), zdroj: Škoda Auto

Novým PR manažerem a tiskovým mluvčím automobilky Škoda Auto ČR se od 1. prosince stane Pavel Jína. Na pozici nahrazuje Vítězslava Pelce, který po osmi letech v roli PR manažera zamíří do oddělení marketingu automobilky. Dosavadní úkoly Pavla Jíny převezme Martin Preusker.

Pavel Jína, který vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Karlově v Praze, pracuje ve Škoda Auto od roku 2017. V uplynulých téměř třech letech byl součástí oddělení Komunikace produktu, kde zodpovídal jako tiskový mluvčí za celosvětovou komunikaci modelů Citigo, Fabia, Rapid, Scala a Kamiq. Ve své nové funkci bude Jína zodpovědný za komunikaci značky Škoda na českém trhu.

Jeho předchůdce, Vítězslav Pelc, nastupuje k 1. prosinci 2019 na pozici koordinátora marketingových aktivit a sponzoringu v České republice. Ze své pozici bude zodpovídat za návrh a implementaci komunikační strategie značky a podílet se na koordinaci marketingových aktivit, a to zejména s ohledem na stávající a budoucí rozvoj sponzoringových projektů automobilky Škoda Auto na domácím trhu.

Martin Preusker převezme dosavadní úkoly Pavla Jíny v Komunikaci produktu Škoda Auto. V uplynulých pěti letech působil v oddělení Management komunikace. V nové pozici bude jeho nadřízeným vedoucí Komunikace produktu Hermann Prax.

-stk-