Info.cz oznámil, že jeho vlastníky budou šéfredaktor a redakce

pátek, 13. prosince 2019, 13:45 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Novými vlastníky webu Info.cz se mají plně stát šéfredaktor a členové redakce.

Zdroj: Info.cz Online Media

Zdroj: Info.cz Online Media

Web Info.cz, dosud vlastněný společností Czech Media Invest (CMI), se má vyčlenit ze struktury CMI. Jeho novými vlastníky se mají stát šéfredaktor webu Michal Půr a členové redakce. Info.cz to oznámilo na svých webových stránkách v pátek ráno.

Web, který se označuje jako „konzervativně laděná názorová revue", vznikl před třemi lety, podle šéfredaktora Půra se jeho vyčlenění plánovalo od počátku. 

Z pozice jednatele provozující společnosti Info.cz Online Media odstoupil tento týden Tomáš Jirsa. Stalo se tak na základě textu Aktuálně.cz, který informoval o tom, že si společnost Home Credit platila PR agenturu C&B Reputation Management, aby vylepšovala obraz Číny v českých médiích. V obchodním rejstříku figuruje Jirsa zároveň jako jediný majitel C&B Group, která je majoritním vlastníkem společnosti C&B Reputation Management.

Tato kauza se podle Půra samotné publikační činnosti Info.cz netýkala. „Chybou bylo, že došlo k souběhu funkce majitele PR agentury a jednatele média. Tento fakt jsme považovali za problematický, protože umožňoval zpochybňovat nezávislost redakce, přestože její činnost splňovala veškeré standardy kvalitní novinářské práce," uvedl

Společnost Czech Media Invest ovládají Daniel Křetínský (50 %), Patrik Tkáč (40 %) a Roman Korbačka (10 %).

-mav-