Projekt Skutečný dárek si hraje s motivy Pelíšků

středa, 11. prosince 2019, 19:05 Aktuality, Reklama MediaGuru

Projekt Člověka v tísni Skutečný dárek v letošní kampani připomíná známé scény z filmu Pelíšky.

Zdroj: Člověk v tísni

Zdroj: Člověk v tísni

Letošní kampaň projektu SkutecnyDarek.cz staví Člověk v tísni na známé scéně z filmu Pelíšky, v níž si rodina Šebkova rozbaluje vánoční dárky.  

„Chceme diváky hlavně pobavit a zároveň jim nasadit brouka do hlavy, jestli by fakt nebylo lepší, kdyby letos darovali Skutečný dárek místo blbostí typu plastových skleniček nebo vojenských polobotek. Nejenže totiž mohou udělat radost svým blízkým, ale zároveň pomoct těm, kteří zatím neměli tolik štěstí. A navíc se dárkový certifikát nesrovnatelně snáz balí,“ popisuje Jan Benda z kreativního týmu agentury McCann Prague, která je pod kampaní podepsána.

Součástí kampaně je jednak televizní spot, v němž se objeví Miroslav Donutil, jednak vizuály, které připomínají, že hejno kuřat obstojí v nehostinných oblastech lépe než lžičky z NDR. Na webu www.skutecnydarek.cz je k dispozici darovací certifikát v hodnotě 500 Kč ze speciální edice podle filmu Pelíšky.

Autoři kampaně plánovali, že scénu z Pelíšků přetočí v původním obsazení a pod režijním vedením Jana Hřebejka. „I když jsme z toho nakonec museli ustoupit a přetáčeli jsme jen část nesmrtelné scény, všichni tvůrci Pelíšků byli od začátku neuvěřitelně vstřícní. Hlavně díky nim se to celé povedlo. To, že se do projektu zapojil přímo i pan Donutil, pak byla ta pověstná třešnička na vánočce,“ dodal Jan Benda. Režie spotu se ujal Petr Zahrádka.

-stk-