Rohlik.cz vstupuje na maďarský trh, spustil Kifli.hu

středa, 18. prosince 2019, 10:40 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

E-shop s názvem Kifli.hu byl oficiálně spuštěn 18. prosince, doručovat bude v Budapešti a přilehlém okolí.

Tomáš Čupr, zdroj: Rohlik.cz

Tomáš Čupr, zdroj: Rohlik.cz

Po několika měsících příprav vstupuje Rohlik.cz na maďarský trh. E-shop s názvem Kifli.hu byl oficiálně spuštěn 18. prosince, doručovat bude v Budapešti a přilehlém okolí.

Rohlik.cz poprvé expanduje do zahraničí. „Je to jedna z nejvýznamnějších událostí od založení Rohlíku. Věříme si a chceme se v Budapešti už v příštím roce stát jedničkou v doručování potravin. Máme totiž unikátní technologii, která je od začátku do konce tím hlavním byznysem,“ sdělil Tomáš Čupr, zakladatel Rohlik.cz.

Český e-shop má v Maďarsku rozvážet nákupy do tří hodin od objednání a minimální objednávka činí 5000 HUF. V Budapešti potraviny rozvážejí řetězce Tesco, Spar a lokální Auchan. Doručení je však do druhého dne od objednání.

O rozjezd Kifli.hu v Budapešti se stará šestičlenný tým pod vedení irského manažera Jamese McQuillana. Ten dříve řídil například Tesco Mobil v České republice nebo na Slovensku. Celkově pro e-shop v Maďarsku pracuje v prvotní fázi zhruba padesát lidí, počet se bude rozšiřovat. „V Budapešti zatím probíhá kampaň v menším měřítku, počátkem února ji plánujeme významně zintenzivnit,“ dodal Čupr.

Kifli.hu využívá sklad se sortimentem o velikosti osmi tisíc položek. Zaměřovat se bude na prověřené lokální dodavatele. „Kifli, stejně jako Rohlík, stavíme jako reálný pokračovatel farmářských trhů – superpotraviny z okolí budou mít zákazníci dostupné přes telefon a nemusí obíhat různé obchody. Proto budujeme náš sortiment zcela opačným způsobem než tradiční supermarkety,“ řekl Čupr s tím, že pro maďarský trh je důležité disponovat kvalitním vínem.

V září Rohlik.cz oslavil pět let své existence. Za tu dobu dorazili kurýři s nákupem k milionu zákazníkům v České republice, celkem vyřídili přes 4 miliony objednávek. V současné době funguje v devíti větších českých městech, v letošním roce se rozšířil do Prostějova.

-mav-