ČRo Vltava spustí od dubna nové programové schéma

úterý, 21. ledna 2020, 14:35 Aktuality, Rádio MediaGuru

Stanice Český rozhlas Vltava finalizuje programové změny, upravené vysílací schéma spustí v dubnu.

Zdroj: Český rozhlas

Zdroj: Český rozhlas

Český rozhlas Vltava představí od 1. dubna 2020 nové programové schéma. Proměnou projde i zvuková grafika kulturní stanice, na nové verzi znělek pracuje hudebník Tomáš Dvořák známý jako Floex, novými staničními hlasy budou Jana Plodková a Václav Neužil.

Vltava chce zařadit více živého vysílání, noční řadu odvážné četby i nedělní hry z rozhlasového archivu. „Aktuálně připravujeme dramaturgické plány na druhé čtvrtletí, takže řešíme konkrétní náplně jednotlivých programových řad. Těšíme se například na Četbu s hvězdičkou, což bude série tematicky i jazykově odvážnějších titulů, kterou zařadíme denně od 23. hodiny,“ uvedla šéfredaktorka stanice Český rozhlas Vltava Jaroslava Haladová.

Vltavský kulturní proud krátkých publicistických příspěvků a hudby Mozaika se od dubna rozšíří do desáté hodiny dopolední, odpoledne přinese také o dvě a půl hodiny živého kulturního mixu. V hudbě má stále převažovat klasika, do odpoledne se ale vmísí i jiné, příbuzné žánry, svůj stabilní prostor má mít na Vltavě jazz. „Rozšiřujeme řadu Sedmé nebe, každý den bude od 19. do 20. hodiny vybírat a komentovat hudbu respektovaná osobnost ze světa hudební publicistiky nebo praxe,“ doplnila Haladová.

Ve vysílání má zůstat i publicistika. Připravuje se nový půlhodinový magazín, pohled na fenomény historie i současnosti nabídne obnovený premiérový cyklus Večer na téma. Novinkou bude nedělní rozhlasová hra. „Zůstaneme patrně u pracovního názvu Hra pro pamětníky, protože ten evokuje asi nejlépe profil nové řady – chceme se podívat i do pozapomenutých zákoutí rozhlasového archivu a nabídnout k poslechu s vysvětlujícím komentářem tituly, které léta nespatřily světlo světa,“ dodala šéfredaktorka stanice.

-mav-