Invia spustila nový koncept s písní od Schelingera

úterý, 14. ledna 2020, 12:00 Reklama MediaGuru

Invia do své nové kampaně využila videa svých zákazníků, která doplnila písní Léto s tebou od Jiřího Schelingera.

Zdroj: Repro YT Invia.cz

Zdroj: Repro YT Invia.cz

Začátkem roku spustila cestovní agentura Invia po dvou letech nový komunikační koncept, na kterém spolupracovala s novou kreativní agenturou. Pod názvem „Léto s tebou“ odstartovala kampaň, jež pracuje s videozáběry pořízenými samotnými zákazníky a doprovází je stejnojmenná píseň od Jiřího Schelingera.

„Náš poslední koncept ,Dovolená na Výbornou‘ byl počtem kreativ a jejich užitím plánován na dva roky, které se vyčerpaly letní sezónou, a proto jsme se rozhodli realizovat kreativní tendr, který se svým konceptem ,Léto s tebou‘ vyhrála agentura DDB,“ vysvětluje důvody pro změnu komunikace Michal Bošela, brand manažer společnosti Invia.

Oproti předchozím kampaním, které se soustředily především na prezentaci benefitů, cílí aktuální komunikace více na emoce. „Je to součástí našeho evolučního cyklu. Před šesti lety, než jsme začali s výraznějšími brandovými kampaněmi, byla Invia většinově vnímána spíše jako internetový srovnávač a vyhledávač zájezdů, nikoliv jako full servis agentura, která dokáže lidem zařídit dovolenou od A do Z,“ popisuje Michal Bošela s tím, že po rebrandingu a zbavení se koncovky .cz v názvu i logu, následného budování silného brandu a vysvětlování, proč by měla být Invia nejlepším místem pro nákup dovolené, se nyní firma chce především odlišit od své konkurence. „Proto jsme se rozhodli vsadit na emoce a postavit spot na myšlence, že ty nejhezčí momenty zažíváme vždy s našimi blízkými a dovolená je právě ten okamžik, kdy je těch zážitků nejvíce,“ dodává Bošela.

Odlišit se od konkurence chce Invia i využitím jiných než generických videí. „Jak jinak nejlépe ukázat ty pravé emoce, které lidé zažívají než jejich vlastními záběry a využít fenoménu mobilních videí. Proto jsme vyzvali naše klienty, aby nám poslali videa ze svých výletů a dovolených. Během týdne nám jich přišlo přes 400, z nichž většina byla opravdu velmi kvalitních, takže vybrat ty nejvhodnější bylo dost obtížné,“ přibližuje Bošela.

Volba hudebního podkresu, jenž zároveň tvoří jeden z hlavních pilířů kampaně, padla na nepříliš známou píseň „Léto s tebou“ od Jiřího Schelingera. „Svou tonalitou navíc skvěle navozuje tu správnou letní vzpomínkovou atmosféru s někým blízkým,“ myslí si Bošela. Zatímco na českém trhu byla píseň použita ve své původní verzi, na slovenském ji ve slovenštině nazpíval populární zpěvák Adama Ďurica. V Maďarsku pak byla do kampaně vybrána zcela jiná píseň.

Načasování od 1. ledna je oproti konkurenci, která své First Minuty zájezdy komunikuje už od podzimu, rovněž neobvyklé. „Problémem je, že spotřebitelé před svátky ještě nejsou na nabídky tolik responzivní, vyčkávají na kompletní nabídku, a hlavně co se týče nákupního chování, řeší hlavně vánoční dárky. Ta hlavní a nejdůležitější prodejní sezóna na First Minute startuje právě nyní v lednu, a proto jsme nechtěli naši komunikaci rozptylovat, ale efektivně využít všech prostředků a soustředit se na následující dva měsíce,“ doplňuje Michal Bošela.

Aktuální kampaň běží v televizi na kanálech skupiny Prima, dále v rádiu ve formě sponzoringu počasí a dopravy, v outdooru a na internetu, kde využívá sociální sítě, bannery, PPC, YouTube in-stream videa, discovery ads a Instastories. O mediální plánování a nákup se stará agentura PHD.  

Ukázka venkovní reklamy, zdroj: Invia

Ukázka venkovní reklamy, zdroj: Invia

Ukázka venkovní reklamy, zdroj: Invia

Ukázka venkovní reklamy, zdroj: Invia

S celým konceptem hodlá Invia pracovat s průběžnými úpravami opět dva roky. „Obsah od našich klientů totiž skýtá velký potenciál pro další různé formáty,“ naznačuje další plány Michal Bošela.

-stk-