Vondráček chce připravit e-shop na dálniční známky zdarma

sobota, 18. ledna 2020, 12:10 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Šéf Actum Digital a WMC Grey Tomáš Vondráček chce ukázat, jak absurdní je zadat zakázku za 400 mil. Kč na tvorbu e-shopu.

Tomáš Vondráček, foto: LinkedIn

Tomáš Vondráček, foto: LinkedIn

Tomáš Vondráček, CEO digitální agentury Actum Digital a WMC Grey, vyhlásil veřejnou výzvu, v rámci které chce zdarma naprogramovat a spustit systém e-shopu na dálniční známky. Upozornil na to server iDnes.cz.

„Chceme dokázat, jak absurdní je zadat zakázku za 401 milionů, když to pár schopných lidí dokáže udělat za víkend...Tato zakázka musí být zlomová, ať už dopadne jakkoliv. Už nikdy se k našim společným penězům nikdo nesmí chovat tak, jak nyní předvádí stát," napsal Vondráček mj. na sociální síti LinkedIn.

Vondráček reaguje na uzavřenou smlouvu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) se společností Asseco Central Europe na provozování mobilní aplikace a e-shopu na prodej dálničních známek. Firma má za 400 mil. Kč vytvořit celý IT systém. Podle ministerstva dopravy není kritika namístě, vše údajně proběhlo podle zákona o zadávání veřejných zakázek.

Na Vondráčkovu výzvu reagoval i premiér Andrej Babiš. Ten na svém Twitteru uvedl, že zve autora výzvy v pondělí na schůzku. Předseda vlády se k zakázce negativně vyjadřoval už v pátek. 

-mav-