CNN Prima News si nechala nahrát znělky živým orchestrem

pátek, 21. února 2020, 14:05 Aktuality, TV MediaGuru

Vysílání CNN Prima News doprovodí původní znělky nahrané živým symfonickým orchestrem.

Terezie Tománková s orchestrem, foto: FTV Prima

Terezie Tománková s orchestrem, foto: FTV Prima

CNN Prima News představila své hudební znělky. Výhradně pro televizní vysílání je vytvořil devadesátičlenný tým hudebníků a skladatelů platformy Soundsgate. Jejich finální zvuk vznikal pod vedením Chrise Egana, rezidenta Abbey Road Studios.

„Hudební podoba upoutávek, předělů a znělek je společně s logem, tvářemi a grafikou tím hlavním, podle čeho CNN Prima News divák bezpečně rozezná od ostatních. Chceme tímto ještě více umocnit význam uvedení CNN Prima News, protože start vysílání patří mezi přelomové okamžiky,“ uvedl Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

Hudba vznikala ve spolupráci se čtveřicí skladatelů: Petr Wajsar, držitel Českého lva za hudbu k filmu Hastrman, Elia Cmíral, jediný Čech tvořící hudbu v Hollywoodu a držitel řady prestižních filmových cen, Zuzana Michlerová, finalistka světové soutěže skladatelů filmové hudby v belgickém Gentu, jí orchestrovaná skladba vyhrála UK Songwriting contest 2019, a Tomáš Živor, absolvent prestižní Berklee College, který vedl vývoj zvuku a hudby k videohře The House of Da Vinci.

Zpravodajská znělka, zdroj: FTV Prima

Sportovní znělka, zdroj: FTV Prima

„Opravdovou odlišnost jsme si dovolili například u znělky počasí, která je klidnější a méně akční. Všechny ostatní, to znamená zprávy, sport, doprava, jsou v pohybu, hraje zde velkou roli žesťová sekce, tedy trubky, trombóny, lesní rohy, a naopak více v pozadí je ta lyrická, dřevěná sekce, tedy flétny, hoboje, klarinety, která si zahraje víc právě ve znělce počasí,“ vysvětluje hlavní skladatel projektu Petr Wajsar.

Ve studiu Národního domu v pražském Karlíně hudbu nahrál padesátičlenný symfonický orchestr Soundsgate orchestra pod taktovkou dirigenta Dominika Svobody, který spolupracoval na diváckých filmových hitech Anděl Páně 2 a Poslední aristokratka.

„Znělky jsme vytvořili tak, aby působily originálně, moderně a aby měly hudebně i zvukově dobře zapamatovatelné prvky. Tak, aby posluchač, který nebude přímo fyzicky sledovat televizi, vždy rozpoznal, že jde o kanál CNN Prima News,“ vysvětluje Art Director Soundsgate Martin Smutný.

Znělky nebudou jenom symfonické, budou mít i elektronický podkres.

-mav-