ČT získala vysílací práva na biatlonové závody do 2026

středa, 19. února 2020, 13:30 Aktuality, TV MediaGuru

Česká televize získala vysílací práva na další čtyři sezony biatlonových závodů.

Zdroj: Shuttesrtock

Zdroj: Shuttesrtock

Česká televize získala vysílací práva na další čtyři sezony biatlonových závodů. V součtu se stávajícími, platnými do roku 2022, tak nyní vlastní práva do roku 2026, s opcí až do roku 2030. ČT každoročně odvysílá 120 hodin premiérového živého vysílání biatlonových závodů.

„Stejně jako u olympijských her i u biatlonu dlouhodobě usilujeme o to, aby diváci mohli sledovat přenosy ve volném televizním šíření. V případě biatlonu jsme absolvovali náročné čtyřměsíční vyjednávání,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Zástupci České televize se na jednáních o biatlonových právech, coby členové vyjednávacího týmu Evropské vysílací unie, přímo podíleli. „Dosud se vyjednávání účastnily pouze velké biatlonové velmoci, jakými jsou Norsko a Německo. Naše přizvání svědčí o silné pozici České televize jako výrobce televizního signálu i respektovaného vysílatele. A samozřejmě je to významný počin na poli sportovní diplomacie,“ dodal Dvořák.

Nově získaná práva platí pro vysílání přenosů z biatlonových světových pohárů, mistrovství světa, mistrovství Evropy a dalších soutěží pod hlavičkou Mezinárodního biatlonového svazu. „Všechny závody v rámci světových pohárů a mistrovství světa vysíláme živě, což v součtu znamená více než sto dvacet hodin premiérových přímých přenosů za sezonu,“ sdělil výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Dosud nejsledovanějším biatlonovým přenosem na obrazovkách ČT sport byl sprint žen na olympiádě v Pchjongčchangu v roce 2018. Závod, v němž Veronika Vítková získala bronz, vidělo 1,24 milionu diváků starších patnácti let a 81 tisíc dětí ve věku 4–14 let.

-mav-