Novinář Jan Kužník povede festival Maker Faire

pátek, 28. února 2020, 14:55 Aktuality, Lidé MediaGuru

Dlouholetý šéfredaktor Technetu Jan Kužník se stal ředitelem festivalu Maker Faire Prague.

Jan Kužník, zdroj: Maker Faire Prague

Jan Kužník, zdroj: Maker Faire Prague

Novým ředitelem festivalu Maker Faire Prague 2020 se stal Jan Kužník, který 15 let vedl coby šéfredaktor technologický magazín Technet.cz, spadající pod iDnes.cz. V nové pozici bude jeho úkolem vést program a organizační tým akce, jež se uskuteční 13. a 14. června v Průmyslovém paláci Výstaviště Praha.

„K lidem, kteří tvoří festival Maker Faire, jsem měl vždycky blízko. Je to místo, kde se každý může přesvědčit o tom, že hranice lidské kreativity snad ani neexistují,“ říká nový ředitel akce Jan Kužník. „Najdete zde vše, od fotoaparátu vyrobeného z plechovky, přes složité roboty, softwarové hříčky a 3D tisky až po loutky nebo šperky z těch nejroztodivnějších materiálů. Každý rok v červnu se Výstaviště mění na prostor, kde se lidé z celé republiky inspirují a radí si navzájem. Rád bych pomohl naplnit tento hlavní cíl festivalu i letos,“ dodává Kužník.

Organizace předchozích dvou ročníků festivalu se Kužník aktivně účastnil jako zástupce mediálního partnera, ale také jako vystavovatel a člen programového týmu.

-stk-