Soud zatím nerozhodl o insolvenčním návrhu na Mladou frontu

pátek, 7. února 2020, 10:00 Aktuality, Tisk MediaGuru

Českobudějovický soud ve čtvrtek nerozhodl o insolvenčním návrhu na vydavatelství Mladá fronta.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Českobudějovický soud ve čtvrtek nerozhodl o insolvenčním návrhu na vydavatelství Mladá fronta. Zástupci vedení vydavatelství u soudu uvedli, že výše úvěru společnosti v bance přesahuje 60 milionů korun. Vydavatelství před několika dny uhradilo společnosti Bazcom pohledávku 4,5 milionu korun. Mezitím však své pohledávky dohromady za 16 milionů přihlásili do insolvenčního řízení další dva věřitelé.

Mladá fronta vlastněná podnikatelem Františkem Savovem vydává například ekonomický týdeník Euro a další časopisy, mj. lifestylové magazíny Esence a Hipster. Divize Online provozuje také ekonomický web Finance.cz a dalších 12 specializovaných online titulů. Divize Knihy na trh ročně uvede kolem 200 nových titulů.

Společnost Bizpoint a Bohemia Silver požadují po Mladé frontě v součtu téměř 16 milionů korun, na což v úterý upozornil server info.cz. To, že vydavatelství není v nejlepší ekonomické kondici, dnes u soudu připustil jeho generální ředitel Jan Mašek. „Firma je několik let ve ztrátě, kterou ale akcionář kryje," uvedl. Dodal, že za loňský rok bude ztráta v rozmezí 20 až 30 milionů korun. Řekl, že na letošek měla společnost naplánované vyrovnanou hospodářskou bilanci. „Ale insolvenční řízení nás poškozuje, někteří klienti u nás pozastavili inzerci, jiní nám zase za služby nezaplatili," řekl Mašek. Českobudějovický soud chce insolvenční návrh dále projednávat v příštím nebo přespříštím týdnu.

Podnikatel František Savov je v ČR obviněn v kauze rozsáhlých daňových podvodů, žije v Londýně. Loni v prosinci v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV řekl, že do Česka by se rád vrátil, ale má obavy, že mu nebude umožněn spravedlivý proces. Česko usiluje o jeho vydání.

-čtk-