ČT1 je letos lepší v sobotu, Prima v úterý a čtvrtek, Nova v neděli

středa, 4. března 2020, 07:40 TV MediaGuru

Nové pořady se v únoru promítly do výkonu hlavních stanic rozhodujících skupin v jednotlivých vysílacích dnech.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Nové pořady, které největší tuzemské televize nasadily do letošního jarního vysílání, pozměnily výkony jednotlivých stanic v hlavním vysílacím čase v rámci jednotlivých dnů v týdnu. Ve srovnání s výsledky, které ČT1, TV Nova a TV Prima dosáhly v hlavním vysílacím čase v loňském únoru, jsou letos patrné některé změny.

Podíl TV stanic v prime-time (19:00-23:00), zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, živě TV + TS0-3

Podíl TV stanic v prime-time (19:00-23:00), zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, živě TV + TS0-3

TV Nova je v rámci vysílacího týdne nejsilnější televizní stanicí v hlavním vysílacím čase v pěti vysílacích dnech z celého týdne. Svého nejlepšího výsledku dosahuje v pondělí (kdy vysílá seriál Specialisté) a ve středu (Výměna manželek). V těsném závěsu následují čtvrtky a úterky (Ordinace v růžové zahradě 2). Ve srovnání s loňským únorem si Nova polepšila především v neděli (od poloviny února vysílá Superstar) a také v pondělí. Naopak nižší výsledky než v loňském únoru má letos v prime-time v pátek, v sobotu a v úterý.

ČT1 má své nejsilnější výsledky v sobotu, v neděli a v pátek. O víkendu je přitom vůbec nejsilnější televizí v prime-time. Oproti loňskému únoru si nejvýrazněji letos pomohla v sobotu (Peče celá země), dále potom ve středu (repríza Případy 1. oddělení) a v neděli (nejnověji seriál Zrádci). Naopak ve srovnání s loňským únorem má nižší výsledky v pondělním a úterním prime-time.

TV Prima těží z nástupu seriálu Slunečná v úterý a ve čtvrtek. Díky Slunečné se úterní a čtvrteční prime-time stal pro Primu její nejsilnější z jednotlivých dnů. O něco lepší výsledky má letos hlavní kanál Prima také v pátek (Superšéf). Nižší výsledky naopak zaznamenává ve středu a především v neděli.

Ve výsledku se ale programové novinky i se započítáním dalších tematických stanic nejsilnějších skupin neprojevují výraznějšími nárůsty nebo poklesy jednotlivých hráčů. Jak už jsme informovali, výsledky únorové sledovanosti v zásadě přinesly v klíčových diváckých kategoriích jednotlivých skupin podobné výsledky jako v loňském únoru.

-mav-