Digi TV se od dubna mění na Telly, zavádí nové balíčky

středa, 18. března 2020, 13:15 TV MediaGuru

Digi TV se od 1. dubna mění na Telly, představila novou nabídku i plán dalších inovací a změn.

Nová vizuální identita Telly, zdroj: Telly

Nová vizuální identita Telly, zdroj: Telly

Od 1. dubna mění Digi TV svou značku na Telly. Změna názvu je podle firmy vyvrcholením několikaleté snahy o modernizaci platformy, která poskytuje televizní signál pomocí satelitu a internetu. Ke změně dochází po pěti letech, co do Digi TV vstoupila společnost Lama Energy Group.

„Investice do technologií a rozvoje služby byly skutečně masivní, za pět let od roku 2015, co Lama Eenergy Group do původní Digi TV TV vstoupila, dosáhly více než 250 milionů korun,“ uvedl Vladimír Rusnák, výkonný ředitel provozující společnosti Digi CZ. Dodal, že v porovnání se satelitní platformou, kterou firma od původního vlastníka převzala, dnes provozuje zcela jinou službu. „Proto jsme začali vážně uvažovat o změně obchodní značky, která by tuto proměnu symbolizovala. Tak vznikla Telly,“ vysvětlil.

Nové logo a vizuální styl Telly vzešly z dílny grafického studia Najbrt

Od 1. dubna bude nabídka pro všechny zákazníky rozdělena do tří balíčků označených Malý (200 Kč), Střední (400 Kč) a Velký (600 Kč). Posledně jmenovaný bude zahrnovat kompletní nabídku Telly kromě 3 programů HBO (200 Kč), jež si budou moci zákazníci dokoupit ke kterémukoliv balíčku. Samostatný zůstane též balíček Sport (250 Kč), který odpovídá dnešnímu balíčku Sport Plus, s nabídkou významných fotbalových soutěží. Balíček Sport si od začátku letošního roku mohou pořizovat zákazníci také krátkodobě: na 1, 3 nebo 7 dní. V nabídce bude také připravovaný kanál CNN Prima News.

Přehled všech balíčků je možné stáhnout si v dokumentu níže.

„Důležité je zdůraznit, že pro naše stávající zákazníky se nic nezmění. Pokud jsou spokojeni se svou aktuální nabídkou balíčků DIGI, mohou si ji ponechat. Vedle toho si ale mohou vybrat z nových Telly balíčků,“ uvedla Iveta Šlapalová, ředitelka zákaznických služeb. Všichni zájemci si Telly budou moci na měsíc zadarmo vyzkoušet.

Telly má mít také smlouvy bez závazků a zavede věrnostní program, kdy za každých dvanáct měsíců získají zákazníci atraktivní odměny dle vlastního výběru.

Tvůrcem marketingové kampaně k představení nové značky, která se zaměří na televizi, outdoor a on-line prostředí, je agentura Grizzlink, média zajistila agentura PHD.

Nový TV spot značky Telly, zdroj: Telly

V nejbližších týdnech má také dojít ke sjednocení uživatelského rozhraní u všech aplikací, brzy přibude aplikace pro chytré televizory LG, nový Ultra HD/4K ready kodek H.265 má připravit Telly na vysílání v UHD kvalitě. Současně má tento kodek snížit požadavky na datový tok a umožní sledovat pořady v HD kvalitě i při pomalejším připojení k internetu. Přibude též možnost vybírat z archivu odvysílaných
pořadů podle jejich hodnocení a žánrů.

Satelitní vysílání Telly má pokrytí na celém území České republiky. Internetovou televizi je možno sledovat kdekoliv, kde je přístup k internetu, kromě České republiky také ve všech zemích Evropské unie.

Telly

Televizní operátor Telly nabízí služby internetové a satelitní televize. V jejich programové nabídce je kromě filmových, seriálových, zábavných i dokumentárních kanálů také sportovní obsah na kanálech Digi Sport 1 HD, 2 HD, 3 HD a na stanici Premier Sport HD. Ty obsahují například fotbalovou anglickou Premier League, německou Bundesligu, italskou Serii A, španělskou LaLigu nebo tenisové turnaje ATP. Telly je také poskytovatelem pevného internetového připojení. Na českém trhu měli zákazníci možnost využívat služby pod označením Digi od roku 2006, značka Telly navazuje na její jméno. odváděny v ČR.

-mav-