Fundlift: Pro 64 projektů získal od investorů již 400 mil. korun

pondělí, 9. března 2020, 18:05 Aktuality, Marketing MediaGuru

Investiční platforma Fundlift registruje přes 11 700 investorů. Od nich získala za šest let své existence již 400 milionů korun pro 64 projektů.

Zdroj: Fundlift

Zdroj: Fundlift

Celková zafinancovaná částka na investiční platformě Fundlift, jež byla založena v roce 2016, přesáhla 400 milionů korun. Peníze od investorů získalo již 64 projektů. Jen v loňském roce to bylo 17 úspěšných kampaní za více než 100 milionů korun. Na Fundliftu je aktuálně zaregistrováno více než 11 700 investorů.

„V roce 2019 jsme pokračovali v upevňování pozice Fundliftu jako vedoucí investičně-crowdfundingové platformy na českém trhu. Celkový zafinancovaný objem za loňský rok opět přesáhl 100 milionů korun. Představili jsme anglickou verzi, a můžeme tak nově přivítat i zahraniční investory v souladu s naším záměrem vybudovat vedoucí regionální platformu. Na trhu se během posledních let objevilo množství nekvalitních dluhopisových emisí. Jsme rádi, že naši klienti vnímají, že to na Fundliftu děláme jinak,“ uvedl CEO Fundliftu Radek Musil.

Poslední dvě kampaně na Fundliftu byly zafinancovány velmi rychle. První z nich byla pro pivovar ve Znojmě, druhou realizovala společnost AllServices Group, která prodává drogistické a hygienické zboží. Největší kampaní loňského roku byla emise Simple Hardware. Firma, která vyrábí hardwarová zařízení pro Internet věcí, od investorů získala 12 milionů korun. Absolutním rekordem byla kampaň technologického holdingu NWT z roku 2018, která dosáhla 25 milionů korun.

„Loni jsme udrželi tempo v počtu představených kampaní. Prostor dostaly také developerské projekty, které podle nás mají potenciál. Letos se hodláme zaměřit na získávání dalších obchodních partnerů, kteří pro nás budou představovat další distribuční kanály. Atraktivitu nabízených kampaní na Fundliftu chceme nadále zvyšovat. Například vyhledáváním stále větších společností, které představují konzervativnějších formu investování,“ uvedla analytička Fundliftu Tereza Bartoňová.  

Fundlift, jenž je součástí finanční skupiny Roklen, nabízí firmám napojení na investory, investovat do projektů zároveň umožňuje i běžným lidem, a to prostřednictvím koupě konvertibilních investičních certifikátů, minibondů nebo investování do podílů společností.

-stk-