Innogy připravila novou kampaň přes videokonferenci

úterý, 31. března 2020, 21:55 Aktuality, Reklama, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Innogy nasadila do televize novou kampaň. Její příprava probíhala přes videokonferenci, spot natočil herec Pavel Šimčík na telefon.

Zdroj: Repro YT Innogycz

Zdroj: Repro YT Innogycz

Společnost Innogy v době koronaviru narychlo změnila svou reklamní kampaň. Od 27. března běží v televizi, na stanicích zastupovaných společností MediaClub a také na ČT, nový spot, který byl připraven přes videokonferenci a natočen na mobilní telefon. 

„S ohledem na stávající situaci nám nepřišlo vhodné pokračovat v původní promo kampani Innogy, ale nakoupený televizní prostor (příp. i prostor či čas i v jiných médiích) využít k plnohodnotnému informování zákazníků o tom, jak mohou Innogy kontaktovat a řešit své požadavky a potřeby v tomto obtížném období, zejména za situace, kdy jsou všechny naše pobočky dočasně uzavřeny,“ vysvětluje změnu tiskový mluvčí společnosti Václav Podzimek.

Příprava i realizace nového reklamního spotu přitom byly z důvodu ochrany zdraví realizovány distančně. „Produkce, PPM, realizace, schvalování atp., vše bylo zajištěno formou videokonferencí celého týmu v horizontu jen několika málo dní,“ popisuje Podzimek. Tvář dlouhodobé komunikace, herec Pavel Šimčík, následně natočil spot ve vlastní režii na mobilní telefon, který byl posléze postprodukčně upraven. „Jsme si vědomi toho, že kvalita výstupu neodpovídá zcela našim standardům, základním cílem kampaně ale je efektivně informovat zákazníky o současných možnostech komunikace s Innogy. A to se nám, věřím, podařilo,“ dodává Podzimek. 

„V této chvíli nerozhoduje náročnost exekuce a neotřelost nápadu jako spíš včasná komunikace, která přináší zákazníkům potřebný obsah. Zkusili jsme jít cestou improvizace, která je lidem v danou chvíli mnohem bližší, protože je spontánní a autentická,” přibližuje Filip Humpl, kreativní ředitel agentury Wunderman Thompson, jež je pod kampaní podepsána spolu s kreativní supervizí ze strany VMLY&R.

„Přípravu, natočení a umístění TV spotu do médií za sedm dní bych ještě nedávno považovala za nezodpovědné vytahování teenagerů z YouTubu. Pro zkušené marketéry i reklamní matadory se zdálo být něco takového téměř nepředstavitelné. Díky velmi flexibilnímu fungování vytvořeného týmu, zejména ultrarychlému schvalování na straně klienta, a využití moderních technologií pro on-time sdílení obsahu se záměr stal realitou,“ říká Kateřina Doležalová, Strategic Business & CX Director Wunderman Thompson.

Kofola upravila zamilovaný spot, všem nasadila roušku

úterý 31. března 2020

-stk-