Ostravské studio ČT povede zpravodaj Karas, brněnské Souček

středa, 4. března 2020, 14:05 Aktuality, TV, Lidé MediaGuru

Dlouholetý zahraniční zpravodaj ČT Miroslav Karas se přesune do vedení ostravské studia ČT. Brněnské studio bude dál řídit Jan Souček.

Miroslav Karas a Jan Souček, foto: ČT

Miroslav Karas a Jan Souček, foto: ČT

Rada České televize na středečním zasedání schválila návrh generálního ředitele Petra Dvořáka na jmenování Miroslava Karase novým ředitelem Televizního studia Ostrava a Jana Součka ředitelem studia v Brně. Mandáty obou jsou čtyřleté. Miroslav Karas se funkce ujme k 1. dubnu, Janu Součkovi začne další funkční období 1. července.

„V České televizi působím bezmála třiadvacet let a práce v Ostravě pro mě bude znamenat zásadní životní i profesní změnu,“ uvedl nový ředitel ostravského studia Miroslav Karas. Dlouholetý zahraniční zpravodaj pochází z Karviné, pracoval v Českém rozhlase a následně, od roku 1998, v České televizi, kde zastával post zahraničního zpravodaje ve Varšavě a v Moskvě.

Ve výběrovém řízení na pozici ředitele televizního studia Brno zvítězil Jan Souček, který stejný mandát zastává již od roku 2014. „Jsem rád, že budu mít šanci pokračovat po trajektorii, kterou jsme spolu s kolegy v Brně v uplynulých letech nastartovali. Brněnské studio ČT zažívá velmi progresivní éru,“ uvedl ke znovuzvolení Jan Souček. Souček působil v televizním studiu v Brně působil v minulosti i jako šéfdramaturg zábavné tvorby.

Dvojice ředitelů vzešla z otevřeného, vícekolového výběrového řízení, které vyhlásil generální ředitel České televize 22. ledna letošního roku.

-mav-