Prabos spouští aplikaci, nabídne online boty na míru

čtvrtek, 26. března 2020, 13:00 Aktuality, Marketing MediaGuru

Český výrobce obuvi Prabos představuje aplikaci, díky které lze objednat boty na míru online.

Přes aplikaci Prabos bude možné si objednat boty na míru, zdroj: Prabos.

Přes aplikaci Prabos bude možné si objednat boty na míru, zdroj: Prabos.

Výrobce volnočasových bot Prabos ze Slavičína u Zlína spouští aplikaci, jejíž technologie dokáže pomocí několika fotek vytvořit model nohy, na jehož základě zákazníkovi doporučí velikost bot a v budoucnu je i ušije na míru. Vývoj aplikace probíhal takřka tři roky a stál přibližně milion korun.

„V České republice podobná aplikace neexistuje, chtěli jsme být první. Tím spíš, když nám vývoj trval téměř tři roky. Ale ani tak to není dokonalé, ještě je třeba vychytat spoustu much,“ říká Jaroslav Palát, spolumajitel firmy Prabos. Aplikace je aktuálně dostupná jak pro Android, tak iOS.

Ke správnému fungování aplikace je potřeba dvou listů čistého bílého papíru o velikosti A4, které musí ležet na kontrastní a ideálně pevné podložce, protože se nesmí mačkat nebo vlnit. Důležité také je, aby byl papír na fotce vidět celý. Při focení je nutné zachovat pořadí nohou i směry focení uvedené v aplikaci. Noha musí být při focení bosá a holá nad kotník. Silueta chodidla v aplikaci je pouze schematická a orientační, není nutné se do ní trefit.

Podle vývojářů se téměř vždy na konci měření objeví upozornění, že neproběhlo v pořádku, ale to je prý třeba ignorovat, pracuje se na odstranění. Aplikace následně sdělí kód, který spolu s vybraným modelem a fotografiemi papírů A4 s obkreslenými chodidly pošle zákazník na email společnosti.

Ke správnému fungování aplikace je potřeba dvou listů čistého bílého papíru o velikosti A4, zdroj: Prabos.

Ke správnému fungování aplikace je potřeba dvou listů čistého bílého papíru o velikosti A4, zdroj: Prabos.

Noha musí být při focení bosá a holá nad kotník, zdroj: Prabos.

Noha musí být při focení bosá a holá nad kotník, zdroj: Prabos.

„Byli bychom rádi, kdyby se nám povedlo trochu zmírnit poměrně zatvrzelý postoj Čechů ohledně nákupu bot přes internet,“ dodává Palát.

Prabos se řadí v regionu CEE mezi přední výrobce pracovní obuvi pro průmyslové použití, obuvi pro vojenské, hasičské a policejní složky. Jeho produkty obouvá například Armáda ČR, Policie ČR, Makedonská policie nebo německý Bundeswehr. Rovněž je využívají čeští egyptologové z Karlovy univerzity či polárníci z Mendelovy polární stanice v Antarktidě.

Za rok 2018 dosáhla společnost Prabos, jejíž kořeny sahají až do 19. století, tržeb 332 milionů korun a čistého zisku 25 milionů korun. Hospodářské výsledky za rok 2019 hodlá Prabos oznámit během následujících týdnů.

Vasky: Letos očekáváme trojnásobný růst obratu

úterý 10. března 2020

-stk-