Praha odstraní reklamu, která není součástí mobiliáře

úterý, 3. března 2020, 09:00 Aktuality, Outdoor MediaGuru

Všechny reklamy do osmi metrů čtverečních budou v Praze odstraněny.

Zdroj: euroAWK

Zdroj: euroAWK

Všechny reklamy do osmi metrů čtverečních budou v Praze odstraněny. Týká se to 247 plakátovacích ploch, reklamních laviček a dalších reklam, které jsou na pozemcích metropole, ale nejsou součástí městského mobiliáře. V pondělí to rozhodli radní hlavního města.

„Zjistili jsme, že je jich 247 na území Prahy a z nich 112 nemá nájemní smlouvu. Takže jsme se rozhodli, že veškerou tuto reklamu už nebudeme podporovat," řekl novinářům primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Nelegální reklamu Technická správa komunikací odřeže a ostatním bude vypovězena smlouva. Na pozemcích Prahy tak zůstane jen reklama do osmi metrů čtverečních zajišťovaná prostřednictvím městského mobiliáře, doplnil náměstek.

Radní zvažovali i možnost snížení počtu legálních reklamních nosičů podobně jako tomu bylo u reklamy na lampách veřejného osvětlení. Na nich se počet reklam snížil o téměř 30 procent. Podle 1. náměstka primátora Petra Hlaváčka (TOP 09 a STAN - Spojené síly pro Prahu) se ukázalo jako vhodnější tuto drobnou reklamu omezit velmi výrazným způsobem.

Omezování reklamy na majetku hlavního města souvisí s bojem s tzv. vizuálním smogem. Pražská koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) má boj s vizuálním smogem, tedy zamořením veřejného prostoru agresivní reklamou, v programovém prohlášení.

-čtk-