Premiéra Bonda se odkládá, kampaň Heinekenu běží dál

středa, 11. března 2020, 12:25 Aktuality, Reklama, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Uvedení nové bondovky Není čas zemřít se posunulo na říjen. Kampaň Heinekenu, jednoho z hlavních partnerů filmu, však pokračuje.

Zdroj: Heineken

Zdroj: Heineken

Původně začátkem dubna měla do českých kin přijít nová bondovka Není čas zemřít, v níž roli tajného agenta 007 opět ztvárnil Daniel Craig. Fanoušci už si přehráli trailery, poslechli si úvodní píseň od Billie Eilish a zhlédli reklamy partnerů, mimo jiné i piva Heineken. Nicméně kvůli koronaviru film s rekordní stopáží svou premiéru odložil na listopad.

Kvůli odkladu premiéry má studio MGM údajně čelit ztrátě až 50 mil. dolarů (1,1 miliardy korun). Vliv to má i na akcie provozovatelů multikin, které si od nové bondovky slibovali dobré tržby. Naopak posun se příliš nedotknul naplánovaných marketingových aktivit Heinekenu, který již spustil svou bondovskou kampaň. K vidění je v televizi, outdooru a také na internetu. Její součástí je i soutěž o ceny či limitovaná edice plechovek. „Kampaň pokračuje dál, jediná změna se týká lístků na premiéru filmu, které budou k dispozici na podzim. Fyzické ceny budou distribuovány dle plánu,“ popisuje na dotaz MediaGuru.cz za Heineken Dita Vašíčková a dodává, že další fáze kampaně na podzim je aktuálně předmětem plánování.

Bondovky tradičně lákají celou řadu partnerů, kteří využívají filmového plátna ke svému product placementu. Kromě nizozemského piva se ve filmu objeví například vozy značky Aston Martin, Toyota či LandRover, hodinky Omega nebo telefon Nokia.

-stk-