Queens uvedl instagramovou hru s rozšířenou realitou

neděle, 15. března 2020, 08:05 Aktuality, Reklama MediaGuru

Teniskový obchod Queens připravil ve spolupráci s kreativním studiem Cinesco interaktivní hru s prvky rozšířené reality.

Queens připravil ve spolupráci se studiem Cinesco interaktivní hru s rozšířenou realitou, zdroj: Queens.

Queens připravil ve spolupráci se studiem Cinesco interaktivní hru s rozšířenou realitou, zdroj: Queens.

Český obchod s teniskami a streetwearem Queens uvedl ve spolupráci s kreativním studiem Cinesco interaktivní hru, která využívá prvky augmentované reality. Zájemci si ji mohou vyzkoušet přímo v Instagram Stories, až do 13. března bylo navíc možné se zapojit i do soutěže o tenisky podle svého výběru.

„Instagram Stories jsou efektivní způsob, jak oslovit mileniály. Podle statistik Instagramu přidalo vloni nějaký obsah do Stories 500 milionů lidí denně – 67 % z nich bylo ve věku 18 až 29 let,“ říká Lenka Ondruchová, zakladatelka a majitelka Queensu. „Naše cílovka je stejná, Instagram sami rádi používáme a bavíme se na něm. A tak jsme pro náš profil s téměř 130 000 fanoušky vymysleli hru, která navazuje na kampaň Queens Streetwear Game z konce minulého roku. Ovládá se obličejem, je inspirovaná prostředím starých arkádovek a vyvinulo ji pro nás české studio Cinesco,“ doplňuje Lenka Ondruchová.

Interaktivní hry s rozšířenou realitou jsou na Instagramu novinkou, reagují na pohyby tváře uživatele, který se může po skončení pochlubit svým skóre ve vlastním příběhu. „Výroba hry pro Queens nám trvala přibližně 14 dní. Postarali jsme se o vše od kreativy přes vývoj ovládání až po samotné programování a zveřejnění na Instagramu. Pracovali jsme s nástrojem AR Spark, oficiální facebookovou platformou pro tvorbu AR filtrů,“ popisuje jeden ze zakladatelů studia Cinesco Petr Mentberger.

-stk-