R2B2 spouští balíčky pro nákup viditelných pozic

pondělí, 2. března 2020, 14:10 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Balíčky jsou vytvořeny na základě měření a mají zadavatelům zajistit zobrazení reklamy na nejlépe viditelných pozicích.

Zdroj: R2B2

Zdroj: R2B2

R2B2 připravilo pro jarní sezónu balíčky pro nákup viditelných pozic bannerových a nativních reklam, nabízí je od úterý 3. března. Balíčky jsou vytvořeny na základě měření a mají zadavatelům zajistit zobrazení reklamy na nejlépe viditelných pozicích. To se bude týkat i nativní reklamy, která se nově měří.

U některých formátů je vysoká viditelnost pravděpodobnější (branding, mobilní branding, outstream, instream a viněta). V portfoliu R2B2 jsou ale i další formáty, u kterých není viditelnost předem zaručena, a proto byly doposud možnosti zadavatelů při nakupování viditelných pozic velmi omezené. DSP platformy sice umožňují zadavatelům do jisté míry nakupovat reálně viditelné imprese pro většinu formátů, nicméně např. u nativní reklamy tato možnost zatím chyběla.

R2B2 ale nově změří i  viditelnost u nativní reklamy a nabídne tak její prodej na viditelných pozicích, stejně jako u bannerů a formátu interscroller. Balíčků je celkem šest a každý obsahuje jeden určitý formát a určitý počet dostupných impresí. U bannerů a interscrolleru balíčky zaručují průměrnou viditelnost až 81 %. U nativní reklamy je to 67 %. Balíčky se liší i počtem nabízených pozic. 

-mav-