Rádia Media Clubu registrují nové smlouvy od zadavatelů reklamy

úterý, 24. března 2020, 13:45 Aktuality, Rádio, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Podle obchodního ředitele Jana Čadka eviduje Media Club ze strany zadavatelů rozhlasové reklamy zájem o novou spolupráci.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock


Rádiová divize zastupitelství Media Club dál udržuje v chodu svou síť obchodních zástupců po celé České republice. Podle obchodního ředitele Jana Čadka eviduje Media Club ze strany zadavatelů rozhlasové reklamy zájem o novou spolupráci, zastupitelství mělo podepsat nové smlouvy v řádu nižších desítek.

„Síť obchodních zástupců po celé republice v minulém týdnu intenzivně komunikovala s klienty a na osobní bázi řešila aktuální potřeby zadavatelů. Jednalo se především o přesuny kampaní na jiné období. V minimální míře jsme pak s obchodními partnery jejich plánované komunikační aktivity aktuálně pozastavili. Pozitivní zprávou je i evidovaný zájem o novou spolupráci a inzerci v rádiích a reálný podpis nových obchodních smluv v řádu nižších desítek. Ukazuje se, že zadavatelé začínají měnit své strategie a rádio chtějí nově využít pro komunikaci i ti, které to dříve nenapadlo, nebo to dokonce vylučovali,“ popsal situaci Jan Čadek, obchodní ředitel divize rádií Media Club.

Živé vysílání rozhlasových stanic, patřících do skupiny Prima, pokračuje. Týmy jsou rozdělené do dvou vysílacích skupin. Rádia připravují speciální rubriky – Radio Kiss vysílá speciální rubriku Stále jsme s vámi, zaměřenou pouze na pozitivní informace. Zadavatel se tak může spojit s pozitivním sdělením. Rubrika Lokální okénko je určena těm, kteří vlastní nebo provozují restaurace, hospody či bufety, „Spojením s touto rubrikou mohou dát vědět velkému množství lidí najednou, že mají otevřeno a jsou zde nadále pro své zákazníky,“ dodal Čadek.

Rádio 1 dočasně zrušilo vysílání pořadu po 20. hodině večer a vrátilo se ke svým kořenům. Moderátoři rádia vysílají ze svých obýváků „pirátsky“ – rozhovory, DJ sety, hudební proudy či jiné divnosti, jako např. představení rodinné karanténní nahrávky.

Rádio SPIN zavedlo Rádio SPIN Help Line, kde mohou posluchači poptávat nebo nabízet služby, moderátoři posluchačům radí i recepty z ledničky.

Moderátoři se podle Media Clubu celkově snaží posluchačům zpříjemnit den, doručovat pozitivní emoce a děkovat těm, kteří si to zaslouží, např. Výzvou Děkujeme podpořili pracovníky Integrovaného záchranného systému.

-mav-