V době koronaviru spustila Coca-Cola online koncerty

úterý, 17. března 2020, 10:30 Aktuality, Reklama, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Coca-Cola zareagovala na současnou situaci s pandemií koronaviru a lidem přináší sérii online koncertů.

Zdroj: FB Coca-Cola

Zdroj: FB Coca-Cola

Coca-Cola promptně zareagovala na současnou situaci s pandemií koronaviru, v níž jsou mimo jiné znemožněny lidem návštěvy hudebních koncertů. S heslem „Když nemůžou lidé za hudbou, musí hudba za lidmi“ spustila sérii online koncertů, které se streamovaly skrze sociální sítě Facebook, Instagram a YouTube. 

O víkendu již proběhly koncerty Ewy Farny, skupiny Mirai a písničkáře Pokáče, které se uskutečnily v komorním prostředí vysočanských zkušeben Bandzone. Celkem na sociálních sítích nasbíraly přes 605 tisíc zhlédnutí, přičemž nejsledovanější byla Ewa Farna. V pondělí vystoupil z bezpečí svého domova Pavel Callta. 

„Ještě minulé pondělí jsme měli v plánu kampaň aktivací k Cenám Anděl, kde jsme hlavní partner. Řešili jsme na schůzce s Ewou Farnou scénář galavečera. Ale v úterý jsme byli nuceni vše odložit a zrušit,“ popisuje kontext za Coca-Colu její social media manažerka Zuzana Kadlečková s tím, že ve středu ráno přišel s nápadem na livestream kreativec a hudebník Martyn Starý z agentury Newcast. 

„Od myšlenky po první koncert uběhlo přesně 35 hodin,“ říká Zuzana Kadlečková. Zda bude značka v živých online koncertech pokračovat, se uvidí. „Paralelně však pracujeme na zařazení dvou koncertů do programového schématu TV Óčko, divákům nabídneme Pokáče a kapelu Mirai,“ dodává.  

-stk-