Bolt spouští v Praze aplikaci Bolt Food

středa, 8. dubna 2020, 12:10 Aktuality, Marketing MediaGuru

Nová aplikace Bolt Food nabízí rozvoz jídla z více než 100 restaurací v nabídce. Přibude i možnost objednat si z pekařství, cukrárny či květinářství.

Území, na kterém začíná rozvážet Bolt Food, zdroj: Bolt.

Území, na kterém začíná rozvážet Bolt Food, zdroj: Bolt.

Ke službám rozvážející jídlo přibude na území hlavního města České republiky nový hráč. K Dáme jídlo, Wolt či Uber Eats se připojí nová aplikace od přepravní platformy Bolt. Pod názvem Bolt Food bude rozvážet jídlo i na okraj Prahy. K dnešnímu dni nabízí dovoz z více než 100 restaurací, mezi nimi například KFC, Burger King, Pizza Hut, Burrito Loco, Kolkovna, Potrefená husa či PokeHaus.

V následujících týdnech pak přibude dalších několik set podniků z řad restaurací a obchodů, a to i z pekařství, cukrárny nebo květinářství. Partnerští kurýři budou objednávky zavážet do vzdálenosti osmi kilometrů vzdušnou čarou od restaurace, a to i do okrajových částí Prahy, jako je Černý Most, Jižní Město, Letňany nebo Zličín. Doručení do 4 km od restaurace bude v rámci úvodní promo nabídky zcela zdarma.

„Dobré jídlo z restaurací lidem ulehčí čas strávený doma v nucené karanténě, restaurace budou mít pro koho vařit a partnerští řidiči si vydělají. Velký smysl vidíme i v podpoře obchodů, neboť i jich se krize dotýká opravdu hodně,” vysvětluje Roman Sysel, regionální manažer Boltu pro střední Evropu.

Hned od začátku bude Bolt Food využívat tzv. bezkontaktní doručení tak, aby se zamezilo přímému kontaktu kurýra se zákazníkem. Kurýr jídlo donese na zákazníkem předem určené místo, na kterém ho podle domluvy zanechá.

Pro využívání Bolt Food je třeba stáhnout si novou stejnojmennou aplikaci. Po jejím otevření v ní zákazník uvidí dostupné restaurace a obchody a jejich nabídky. Před potvrzením objednávky je zákazník informován o její ceně a očekávaném času doručení. Po celou dobu doručování může zákazník kurýra se svým jídlem sledovat na mapě. Platby probíhají kartou skrze aplikaci.

Bolt má v současnosti přes 30 milionů uživatelů ve více než 35 zemích po celém světě. Bolt Food byl poprvé spuštěn v Estonsku v březnu 2019. Služba je dostupná také na Slovensku v Bratislavě, v Lotyšsku a Litvě. Restaurace a kurýři, kteří mají zájem o spolupráci, se mohou přihlásit na food.bolt.eu.

-stk-