Budvar mění etikety, spouští kampaň na Budvar 33

čtvrtek, 9. dubna 2020, 13:30 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

Budějovický Budvar uvádí na trh nové etikety. Zároveň podpoří kampaní novinku v podobě hořkého ležáku Budvar 33.

Budějovický Budvar představuje nové etikety, zdroj: Budějovický Budvar

Budějovický Budvar představuje nové etikety, zdroj: Budějovický Budvar

Budějovický Budvar se rozhodl ke změně etiket. Z některých zmizí název Budweiser a ponechají si jen český Budvar. Zároveň uvádí na trh novinku v podobě hořkého ležáku Budvar 33, který podpoří reklamní kampaní v televizi a na internetu. 

Ke změně etiket dochází od dubna, během následujících týdnů by se tak měly objevit na trhu. Důvodem je jednak snaha pivovaru reagovat na změny na trhu, jednak zohlednění vize společnosti jako národního pivovaru, čemuž odpovídá i nové názvosloví. „Situace se na pivním trhu v posledních letech dynamicky vyvíjí. Především díky vzrůstající oblibě malých řemeslných pivovarů se výrazně mění celý pivní svět a i my na to reagujeme v naší dlouhodobé strategii pivovaru,“ popisuje na dotaz MediaGuru brand manažerka Budějovického Budvaru Gabriela Kudrnáčová s tím, že od mezinárodních názvů jako například B:dark se pivovar vrací k českému Budvar Tmavý ležák. 

Počeštění akcentuje na etiketách i vypuštění názvu Budweiser. Ten byl ponechán jen u ležáku Budweiser Budvar Original. „Do budoucna chceme pracovat s širším portfoliem, tím spíš potřebujeme náš světově proslulý ležák Budweiser Budvar Original ještě výrazněji akcentovat. Naše portfolio pro domácí trh tvoří ale i další piva, kterým se snažíme dávat jejich jedinečnou identitu, jako například v případě nového hořkého ležáku Budvar 33,“ vysvětluje Gabriela Kudrnáčová. 

Novinka Budvar 33, zdroj: Budějovický Budvar

Novinka Budvar 33, zdroj: Budějovický Budvar

Hořký ležák Budvar 33 je již nyní k dostání ve většině maloobchodních řetězců. Číslice 33 označuje stupně hořkosti. Novinka je jak svým chuťovým profilem, tak i zamýšleným positioningem cílená na současné nekonzumenty Budvaru. I proto je vizuálně odlišný od zbytku portfolia.

K podpoře Budvaru 33 je připravena také kampaň, jež poběží v televizi a na internetu. Za nápadem a kreativní supervizí stojí opět agentura Kaspen/Jung von Matt, produkci zajišťovalo duo Wolfberg.

Pivovary upravují výrobu i marketingové aktivity

čtvrtek 26. března 2020

-stk-