Do Česka přichází agregátor donáškových služeb Mealio

pondělí, 6. dubna 2020, 12:00 Aktuality, Retail, Koronavirus MediaGuru

Všechny nabídky na rozvoz potravin pod jednou střechou. Nový agregátor Mealio.cz podpoří kampaň #domajez.

Zdroj: FB Doma Jez

Zdroj: FB Doma Jez

Donáškové služby z restaurací, bister a kaváren nově zastřešuje platforma Mealio.cz, která vstoupila v pátek 3. dubna na český trh. Její start podpoří kampaň #domajez.

Za agregátorem stojí česko-slovenský technologický start-up Trifft, který svůj projekt urychlil kvůli probíhající pandemii koronaviru a nucenému omezení pohybu obyvatel. „V důsledku nákazy Covid-19 je většina podniků odkázána pouze na donášku, ale mnoho z nich neví, jak s tím začít. My jsme samozřejmě nadšení z toho, kolik firem se do podpory české gastronomie zapojilo. Naším cílem bylo spojit všechny pod jednu střechu, a tím umožnit lidem najíst se bezpečně a zodpovědně z pohodlí domova,“ popisuje CEO start-upu Trifft Jakub Minks.

Na svých stránkách Mealio slučuje všechny aktuální informace o donáškách služeb Dáme Jídlo, Wolt, Uber Eats, Vyzvednisi nebo Bistro Rohlík. Již nyní nabízí přes 4000 podniků a jejich řady se budou dále rozšiřovat. Každá zapojená restaurace je označena štítkem dané rozvážkové služby. Zapojení do platformy je bezplatné. 

Zaměřit se chce Mealio rovněž na podniky i mimo velká města, která jsou donáškovými platformami již dobře pokryta. „My je podpoříme ve stejném rozsahu. Nejsme konkurencí, chceme pomoci všem bez rozdílu,“ dodává Minks.

Kromě rozvážkových služeb nabízí Mealio také přehled možností vyzvednutí jídla s sebou, na čemž spolupracuje s projekty poskytovatelů pokladních systémů, jako je Storyous nebo Dotykačka.

„Náš projekt samozřejmě stále běží, přidáváme další podniky, ale myšlenka jednotné střechy se nám líbí. Pochopili jsme, že Mealio.cz není konkurence a jako průkopníci pomoci podnikům v online světě rádi přidáme našich 1 600 podniků a klukům pomůžeme. Současná situace jasně ukazuje, že i restaurace se budou muset více přesouvat do online světa a kdo jiný a jindy by jim měl pomoci, než my a právě teď,“ uvádí Igor Třeslín, CEO Storyous, které před dvěma týdny spustilo web Kdesenajim.cz.

„Za nás je klíčové, že se objeví i možnost vyzvednutí jídla přímo v podniku. Mnoho z nich totiž opravdu nemá kapacitu na rozvoz. Tím jsou možnosti kompletní a můžeme společně pracovat na podpoře české gastronomie,“ doplňuje Petr Menclík, ředitel společnosti Dotykačka, která stojí za projektem Vyzvednisi.cz.

Nový agregátor podpoří kampaň #domajez se soutěží. „Lidé budou za objednávku odměněni a kromě dobrého pocitu, že zůstali doma a podpořili oblíbené podniky, tak budou moci na oplátku něco získat zpět. Ceny už přislíbilo mnoho zajímavých partnerů. Pevně věřím, že soutěžní mód budeme moci spustit během několika dní,“ vysvětluje Minks.  

-stk-