Google upravuje Meet, připodobňuje ho Zoomu

pátek, 17. dubna 2020, 18:25 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

V reakci na poptávku po videokonferenčních nástrojích se Google pustil do úprav služby Meet. Více se bude podobat populárnímu Zoomu.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Videonástroj Meet od Googlu v době pandemie koronaviru nabírá nové uživatele, podobně jako ostatní videokonferenční nástroje, typu Zoom, Teams nebo Skype. Nyní se technologický gigant rozhodl Meet vylepšit a přiblížit ho populárnímu Zoomu, před jehož nedostatečnou bezpečností  dnes varuje FBI i český NÚKIB. 

Při omezení pohybu zažívají videokonferenční aplikace boom

čtvrtek 2. dubna 2020

Meet, který je v současnosti k dipozici jen pro školy, firmy a vládní instituce, přidává svým uživatelům propojení s Gmailem. „Meet v Gmailu umožní jednoduše a v řádu sekund spustit videohovor či se k němu přidat. Naším cílem je uživatelům pomoci během dne plynule přecházet mezi e-mailem a videohovory, podle toho, jakou formu komunikace právě potřebují,“ sdělila společnost serveru The Verge. 

Podoba integrace Meetu v Gmailu, zdroj: Google

Podoba integrace Meetu v Gmailu, zdroj: Google

Integrace s e-mailovou službou je přitom ale jen první z mnoha funkcionalit, které má Google v plánu, jak uvedl pro Reuters viceprezident společnosti Javier Soltero. Další funkcionality budou přidávány během dubna. Mezi nimi bude i možnost zobrazit si najednou až 16 účastníků videohovoru, čímž se Meet přiblíží konkurenční službě Zoom. Také chce vylepšit kvalitu videa lepším osvětlením či filtrováním zvuků v pozadí.

Meet, jež je k dispozici na desktopu i v mobilní aplikaci, přidává nyní dva miliony uživatelů denně. Od ledna registruje více nových uživatelů než kterýkoliv jiná služba Googlu.

-stk-