Hornbach a Bauhaus opět otevírají zahradní centra

pátek, 3. dubna 2020, 18:00 Aktuality, Retail, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Hornbach částečně obnovuje provoz a nově se pro běžné zákazníky otevírá venkovní a vnitřní zahrada. Podobně tak činí i další síť Bauhaus.

Zahradní centra jsou otevřená denně do 18 hodin, zdroj: Hornbach

Zahradní centra jsou otevřená denně do 18 hodin, zdroj: Hornbach

Síť hobbymarketů Hornbach částečně obnovuje provoz a nově otevírá pro běžné zákazníky venkovní a vnitřní zahradu. Vstup do prodejny bude umožněn pouze přes speciálně označený vchod nebo přes stavebniny Drive-In. Každý zákazník je povinen nosit ochranu obličeje a rukavice. Zahradní centra budou otevřená od pondělí do pátku od 7 do 18 hodin a o víkendu od 8 do 18 hodin a lze platit pouze bezhotovostně. Stavební market zůstává pro veřejnost uzavřený.

Živnostníci a podnikatelé mohou po dodržení všech pokynů nakupovat v celé prodejně. Každý profi zákazník je ale povinen se při vstupu do provozovny prokázat Hornbach Profikartou nebo osvědčením o podnikatelské činnosti (živnostenské oprávnění, výpis z obchodního rejstříku apod.) a dokladem totožnosti či ověřenou plnou mocí.

Všem zákazníkům nabízí Hornbach možnost nákupu online s doručením domů nebo s vyzvednutím ve vybraných prodejnách. K vyzvednutí rezervovaného zboží je možné využít osm z deseti poboček Hornbach v ČR: Brno, Hradec Králové, Ostrava Svinov, Ostrava Vítkovice, Plzeň, Praha Černý most, Praha Řepy a Praha Velká Chuchle.

Zákazníci mohou nakupovat, ale s řadou omezení, zdroj: Hornabch

Zákazníci mohou nakupovat, ale s řadou omezení, zdroj: Hornabch

Hobbymarket vyzývá zákazníky zahradních center, aby při nakupování dodržovali odstup dvou metrů od ostatních nakupujících a personálu a dodržovali také hygienická pravidla nošení roušky a rukavic a co nejvíce využívali možnost samoobslužného nakupování SelfScan (skenování čárových kódů výrobků pomocí aplikace) a bezkontaktní platbu. 

„U pokladen jsme nainstalovali ochranná plexiskla a na vybraná místa umístili dezinfekci. Pokladní jsou vybaveny rukavicemi a přijali jsme zvýšená dezinfekční opatření. Přesto prosíme naše zákazníky, aby chránili sebe i své okolí,“ dodává David Kolář, marketingový ředitel společnosti Hornbach pro Českou republiku a Slovensko.

Podobně další hobbymarkety jsou uvnitř otevřené jen pro živnostníky. Pobočky řetězce Bauhaus pak nabízejí od 1. dubna až do odvolání formou venkovního prodeje vybraný sortiment ze zahradních center pro všechny zákazníky. Nabídka sortimentu je kvůli venkovnímu prodeji omezená především na sezónní rostliny, substráty, hnojiva a osiva.
Sítě Baumax, OBI a Uni Hobby markety prodávají ve svých zahradních centrech všem zákazníkům od posledního březnového týdne. Ostatní potřeby je možné zakoupit u všech hobbymarketů na jejich e-shopech.

-zue-

Hornbach má novou kampaň, kopuluje v ní hmyz

sobota 14. března 2020