Jaguar Land Rover povede v ČR Felix Wannemacher

středa, 15. dubna 2020, 07:30 Aktuality, Marketing, Lidé MediaGuru

Generálním ředitelem společnosti Jaguar Land Rover se stal v Rakousku a České republice Felix J. Wannemacher. Zodpovědný bude i za marketing obou značek.

Felix Wannemacher, zdroj: Jaguar Land Rover

Felix Wannemacher, zdroj: Jaguar Land Rover

Generálním ředitelem společnosti Jaguar Land Rover pro Rakousko a Českou republiku byl nově jmenován Felix J. Wannemacher. Na starosti bude mít chod značek Jaguar a Land Rover na obou trzích. Jako generální ředitel bude odpovědný za zákaznický servis, lidské zdroje, finance, marketing a public relations a prodej.

Felix J. Wannemacher má zkušenosti v oblasti marketingu a prodeje, poradenství v oblasti řízení a zejména v automobilovém průmyslu. Od října 2018 byl ředitelem prodejů firmy Jaguar Land Rover Europe s ročním prodejem přibližně 120 000 vozů. Zároveň byl také obchodním ředitelem Jaguar Land Roveru v Německu. Během své profesní kariéry také zavítal do USA, České republiky nebo Španělska.

Svoji kariéru začal v oblasti manažerského poradenství, poté přešel do koncernu Volkswagen. Tam zastával několik manažerských pozic v prodeji, marketingu, prodejní síti a měl na starosti firemní strategii ve společnostech Volkswagen Group, Škoda Auto a Seat. Vystudoval podnikovou ekonomiku na Lipské ekonomické univerzitě.

-stk-