Křetínského rádia zjednoduší strukturu, některé firmy zaniknou

středa, 15. dubna 2020, 11:15 Rádio MediaGuru

V rozhlasovém portfoliu Czech Media Invest zaniknou některé firmy, celková struktura rádií se zjednoduší.

Zdroj: Active Radio

Zdroj: Active Radio

Skupina firem, která patří do rozhlasového portfolia společnosti Czech Media Invest (CMI) Daniela Křetínského a Patrika Tkáče, se zjednoduší. Některé společnosti v důsledku fúze zaniknou. Vyplývá to z žádostí, které provozovatelé dotčených rozhlasových stanic zaslali Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a které rada schválila.

Změny spočívají především v zániku firem, které se historicky podílely na vlastnictví společností držících vysílací licence. Výsledkem změn bude zánik společností Infinitiv,  RMC a Regie Radio Ostrava.

V nové struktuře tak budou společnosti Evropa 2 a Frekvence 1, držící licence pro stejnojmenné rozhlasové stanice, stoprocentně vlastněny společností Active Radio, která bude vlastnicky v držení společnosti Czech Radio Center. Změny se dotknou i provozující společnosti rádia Dance a také firem držících licence pro vysílání Evropa 2 - východ a Evropa 2 - západ, které budou nově podléhat přímo pod Evropu 2.

Nová struktura by tak měla vypadat následovně.

Active Radio patří do trojice subjektů s nejvyšším podílem na rozhlasovém trhu. Každý den poslouchá jeho rádia v průměru 1,5 mil. lidí (zdroj: Radioprojekt, 2. pololetí 2019).

-mav-