Marketplace se nyní rychle rozvíjí, hlásí se desítky prodejců

úterý, 21. dubna 2020, 11:05 Retail, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

V době nuceného uzavření obchodů v souvislosti s pandemií Covid-19 se daří velkým e-shopům rozvíjet jejich online tržiště.

Zdroj: Mall.cz

Zdroj: Mall.cz

V době nuceného uzavření obchodů v souvislosti s pandemií Covid-19 se daří velkým e-shopům rozvíjet jejich online tržiště. Mall.cz nabral za posledních 30 dní přes 160 nových obchodníků, Alza.cz jich hlásí desítky. 

Prostřednictvím marketplace se nyní dostávají na internet i obchodníci, kteří online doposud nikdy neprodávali. „Poptávka se zvýšila o stovky procent, příliv zájmu neustává,“ komentuje za Alza.cz její business development manager Jan Pípal, který má na starosti program dropshipment. Největší zájem přitom přichází ze segmentů hobby a zahrada a hraček. 

Mall.cz vytvořil z rozvoje vlastního online tržiště v aktuální chvíli prioritu.„Proces zalistování nových obchodníků se nám podařilo enormně zrychlit a na internet dostáváme takové množství lidí, o kterém se nám ještě před dvěma měsíci ani nesnilo,“ popisuje ředitel programu Mall Partner Jakub Kováč. 

Mezi novými prodejci na Mall.cz jsou i mnozí lokální obchodníci, například prodejny cyklosportu či takových zařízení, jako jsou zahradní trampolíny, které se ostatně staly začátkem dubna prodejním hitem. „Nařízení, abychom zavřeli náš obchod, přišlo jako rána z čistého nebe a navíc v době, kdy jsme teprve připravovali vlastní e-shop. Zkusili jsme štěstí s Mall Partner a začaly chodit desítky objednávek. Díky tomu můžeme dále fungovat a věřím, že až krize pomine, budeme ještě silnější než před ní,“ říká majitelka obchodu Duck Bike Kateřina Šlesingerová. 

Online prodej však přes marketplace začínají využívat i poskytovatelé služeb nebo charitativní organizace. Do iniciativy Zachraň podnik!, přes kterou lze prodávat poukazy, se  na Mall.cz zaregistrovalo už 65 podnikatelů, z charitativních počinů lze zmínit například spolek Revenium, který přes online tržiště prodává kávu, vyráběnou lidmi se zdravotním postižením.

Rozvoji online tržišť nahrávají nejen zavřené obchody, ale i skutečnost, že se oběma zmíněným e-shopům podařilo urychlit proces zalistování. U Alzy je možné napojení na platformu do tří dní, na Mall.cz do 24 hodin.

Kamenní prodejci se narychlo přesouvají do e-commerce

čtvrtek 26. března 2020

-stk-