Nadace Karla Komárka cílí s kampaní na seniory

neděle, 12. dubna 2020, 08:10 Aktuality, Reklama, Koronavirus MediaGuru

Kampaní „Všechno dobrý“ chce Nadace Karla Komárka a organizace Život 90 usnadnit seniorům čas v izolaci.

Zdroj: Všechno dobrý

Zdroj: Všechno dobrý

Nadace Karla Komárka ve spolupráci s organizací Život 90 startuje informační kampaň „Všechno dobrý“. Má usnadnit seniorům čas v izolaci během nouzového stavu, stejně jako po jeho skončení.

Kampaň bude k vidění v televizi a na internetu. Jejím jádrem je web www.vsechnodobry.cz, otevřený všem neziskovým organizacím, které pečují o seniory nebo pro ně vytvářejí obsah. 

Web funguje jako rozcestník, který má poskytnout jednoduchým způsobem přehledné a užitečné informace z nejrůznějších oblastí. K dispozici jsou informace o tom, kam mohou senioři zavolat v případě, že chtějí pomoci, ať ať už s nákupy, či v tíživé psychické situaci. Jsou zde ke zhlédnutí praktická fyzická cvičení, kurzy jógy, online kurzy počítačové gramotnosti, online hry, jako jsou například křížovky, sudoku, ale také odkazy na divadelní představení, která je možné vidět místo v divadle na počítači. Web zavede návštěvníky i do virtuálních galerií a muzeí, poskytuje zdarma ke stažení širokou škálu e-knih a obsahuje i pozdravy herců, jako je například Taťána Medvecká, Jan Čenský, Petr Kostka či Carmen Mayerová.

Na web upozorní televizní kampaň na televizi Nova a Barrandov. „Hned na začátku koronakrize nám bylo jasné, že musíme jednat rychle. Spojili jsme se s Životem 90 a nadačním fondem Via Clarita a rozjeli dva projekty pro seniory. Granty a osvětu. Už dnes je vidět, že informační technologie se díky pandemii dostávají významněji i k seniorům. Proto jsme přesvědčeni, že nový web pro ně bude zdrojem dobré nálady, inspirace a povzbuzení. I po skončení pandemie bude tato skupina našich spoluobčanů ohrožená nejen nemocí, ale i důsledky izolace,“ říká Luboš Veselý, ředitel rodinné nadace manželů Komárkových. 

Web vytvořila společnost Apploud Digital, která se na jeho vzniku podílela i sponzorsky.

Kromě informační kampaně poskytuje Nadace Karla Komárka také rychlé granty pro neziskové organizace pečující o seniory. 

ČT spustí od pondělí stanici ČT3, je určena seniorům

středa 18. března 2020

-stk-