NFNZ věnuje nezávislým médiím 2,5 mil. Kč, vyzývá k jejich podpoře

úterý, 28. dubna 2020, 14:00 Aktuality, Tisk MediaGuru

Nadační fond nezávislé žurnalistiky proto bezprostředně uvolnil 2,5 milionu korun pro nezávislá média a vyzývá k jejich podpoře.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Pandemie koronaviru postihla nezávislá média, která se nemohou opřít o podporu finančně silného vlastníka. Klesají jim příjmy z přímé inzerce, stánkový prodej se prudce propadl, a přestože návštěvnost jednotlivých serverů značně vzrostla, počet prokliků reklamy se snížil. Situace začíná být podle Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky (NFNZ) kritická. Nadační fond nezávislé žurnalistiky proto bezprostředně uvolnil 2,5 milionu korun pro své stálé grantisty. Zároveň ale dodává, že tato částka není dostatečná.

Vyzývá proto lidi, aby si předplatili svůj oblíbený deník, časopis nebo online zpravodajský server. Možností je také věnovat předplatné jako dárek. 

NFNZ uvádí, že ve vypjatých dobách je stabilní přístup k ověřeným a nezávislým informacím potřeba víc než kdy jindy. Bez kvalitních informací se nemůžeme správně rozhodovat.  „Veřejná kontrola postupu vlády při řešení krize je dnes klíčová. Stejně jako uvádění vládních opatření a jejich dopadů do souvislostí, nejen v oblasti ekonomiky země, ale také ve zdravotnictví, školství a mnoha dalších," říká Josef Šlerka, výkonný ředitel NFNZ.

-mav-