Nova pozastavuje Ulici, natáčí ale speciál Ulice v karanténě

středa, 15. dubna 2020, 13:00 Aktuality, TV, Koronavirus MediaGuru

Od pátku 17. dubna nebude Nova vysílat nové díly seriálu Ulice. Připravuje ale speciál s názvem Ulice v karanténě.

Zdroj: TV Nova

Zdroj: TV Nova

TV Nova od 17. dubna poprvé v patnáctileté historii pozastavuje denní vysílání svého podvečerního seriálu Ulice. Televize ale zároveň oznámila, že za přísných bezpečnostních a hygienických opatření zahájila natáčení speciálu o tom, jak se tváře seriálu vyrovnávají se současnou koronavirovou krizí. Ulici v karanténě odvysílá TV Nova poprvé v úterý 21. dubna ve 20:20. 

 „Ulice vždycky byla aktuální a její hrdinové prožívali to, co prožíváme my, naši přátelé, sousedé a známí. Současná situace nás ale donutila poprvé v patnáctileté historii vysílání Ulice zastavit. Nemůžeme divákům nabídnout seriál ve frekvenci a podobě, na jaký byli zvyklí, o Ulici je ale nechceme připravit, a tak vzniká Ulice v karanténě. Speciál, který ukáže, jak známé postavy Ulice prožívají tuhle podivnou dobu,“ vysvětluje důvod a podstatu projektu ředitelka programu TV Nova, Alex Ruzek.

Nova dál upravuje schéma, v dubnu vyřadí premiéry Ordinace i Ulice

pondělí 23. března 2020

Natáčení provází podle televize přísná hygienická opatření. „Organizaci natáčení jsme sestavili tak, aby docházelo k minimálnímu setkání jednotlivých složek. Nezbytný kontakt budou provázet bezpečnostní a hygienická opatření. Kromě jiného budou všichni vybaveni po celou dobu natáčení rouškami, včetně herců před kamerou,“ dodává výkonná producentka seriálu Ulice Jana Maršíková.

Za vznikem speciálu stojí tvůrčí tým seriálu Ulice pod vedením kreativní producentky Silvie Klasové a šéfdramaturgyně Ivy Bergerové. Autorkou námětu je manažerka vývoje obsahu TV Nova, Lenka Szántó.

-mav-