Pivovary spouští kampaň na záchranu hospod

čtvrtek, 2. dubna 2020, 15:25 Aktuality, Reklama, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

České pivovary startují iniciativu na podporu hospod a restaurací, vyzývají veřejnost k jejich záchraně.

Zdroj: Český svaz pivovarů a sladoven

Zdroj: Český svaz pivovarů a sladoven

Kvůli aktuálním opatřením je drtivá většina českých hospod a restaurací zavřená. Celý segment gastronomie tak přišel o tržby – podle aktuálních odhadů Asociace hotelů a restaurací klesnou o více než 40 %, pokud se podniky vrátí k běžnému provozu v červnu. Mnohé hospody se už nyní potýkají s existenčními problémy a hrozí jim, že po skončení současných opatření už neotevřou. Český svaz pivovarů a sladoven ve spolupráci s pivovary a dalšími partnery proto přichází s iniciativou Zachraň hospodu!, přes níž mohou lidé přímo podpořit své oblíbené podniky.

V rámci iniciativy byly spuštěny webové stránky www.zachranhospodu.cz, kde se mohou zapojit hospody a restaurace i jejich zákazníci. Prostřednictvím systému si lidé budou moci koupit poukaz, který pak v hospodě nebo restauraci uplatní poté, co přestanou platit aktuální opatření a hospody znovu otevřou.

„Česká hospoda je součástí naší kultury a také tradičně důležitým centrem společenského života. Byla by velká škoda, pokud by hospody a restaurace musely definitivně končit.  Věříme, že se do iniciativy zapojí další pivovary, výrobci nápojů i široká veřejnost,“ popisuje předseda Českého svazu pivovaru a sladoven František Šámal.

K iniciativě se dále připojily pivovary Bernard, Budějovický Budvar, Plzeňský Prazdroj, Primátor, Starobrno, Staropramen a Svijany. Dalšími potvrzenými partnery jsou Becherovka, Edenred, Kofola a Makro.

Na přípravě a realizaci kampaně se podílely agentury Triad Advertising, Garp Integrated a FleishmanHillard, technické řešení zajišťuje společnost Brighten Digital.

Pivovary upravují výrobu i marketingové aktivity

čtvrtek 26. března 2020

-stk-