Radioprojekt upraví ve druhém čtvrtletí kvůli krizi dotazník

úterý, 7. dubna 2020, 12:30 Aktuality, Rádio, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Standardní dotazník výzkumu Radioprojekt bude ve druhém čtvrtletí nahrazen dotazováním na konzumaci rádia v období krizového stavu.

Zdroj: Pixabay

Zdroj: Pixabay

Zadavatelé a realizátoři kontinuálního výzkumu poslechovosti rádií Radioprojekt se rozhodli v souvislosti se stávající mimořádnou situací k dočasné změně v obsahu a kvantitativních parametrech výzkumu.

„V období od 1. 4. do 30. 6. je standardní dotazník nahrazen dotazováním na konzumaci rádia v období krizového stavu. Pevně věříme, že tato data budou cenným doplněním obrazu o poslechu rádia a přinesou nové a užitečné informace o posunech v chování lidí v nestandardních situacích," stojí v oznámení, které podepsali Pavel Lupjan a Ondřej Novák, jednatelé SKMO. SKMO je zadavatelem výzkumu.

Od 1. července 2020 má pak výzkum Radioprojekt pokračovat standardní formou.

Radioprojekt je realizován společnostmi Stem/Mark a Median; zadavateli jsou členové Radiové sekce Sdružení komunikačních a mediálních organizací České republiky (SKMO) a Sdružení komunikačních agentur (ASMEA). Výzkum je prováděn kontinuálně od roku 2006 metodou telefonického dotazování (CATI) na vzorku 30 tisíc respondentů ročně a je reprezentativní za populaci ČR ve věku 12-79 let.

-mav-