Soutěž Lemur přesouvá hodnocení i vyhlášení na internet

čtvrtek, 9. dubna 2020, 16:15 Aktuality, PR, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Letošní ročník soutěže Lemur mění v důsledku preventivních opatření formát hodnocení projektů i slavnostního večera.

Zdroj: APRA

Zdroj: APRA

Patnáctý ročník oborové soutěže Lemur, kterou pořádá Asociace public relations (APRA), poznamenala vládní opatření. Hodnocení projektů i slavnostní ceremoniál s vyhlášením výsledků bude poprvé od jejího spuštění probíhat online. I tak se do soutěže letos přihlásilo 118 projektů prostřednictvím 243 přihlášek ve 33 kategoriích.

Formát letošního hodnocení projektů byl kvůli pandemii koronaviru pozměněn a přesouvá se do online prostředí. „Kvalita hodnocení však nebude nijak narušena. Využijeme moderní technologie, porotci budou mít možnost hlasovat a hodnotit přihlášené projekty online. Nebude chybět ani interaktivní diskuse porot v rámci druhého kola prostřednictvím videokonferencí,“ říká Michal Hoblík, člen výkonné rady APRA (Aspen PR) zodpovědný za soutěž LEMUR.

Na internet se však přesouvá i slavností večer. „Důvodem pro tak zásadní rozhodnutí a změnu formátu večera byly stále se měnící opatření vlády, která komplikují plánování i přípravy ceremoniálu. Rozhodli jsme se proto přenést slavnostní večer do bezpečného online prostředí,“ vysvětluje Michal Hoblík. Historicky první přímý přenos od spuštění soutěže se bez účasti diváků bude vysílat z Centra současného umění DOX+ v Praze, kde měl celý slavnostní večer původně i proběhnout. 

V každé kategorii budou z pětice nominovaných finalistů vyhlášena první tři místa. „Udělíme i ocenění Absolutnímu vítězi, cenu za přínos oboru public relations a také poprvé v historii vyhlásíme dva nejlepší tiskové mluvčí,“ doplňuje Hoblík.

Osm komisí složených ze šedesátky odborníků na public relations a komunikaci bude hodnotit 243 přihlášek, ve kterých letos dominuje agentura Ogil​vy s nejvyšším počtem přihlášek (33), následuje agentura AMI Communications (29) a Bison&Rose (25).

-stk-