Tvůrci seriálu Lajna natočili seriál sKORO NA mizině

pondělí, 20. dubna 2020, 13:50 Aktuality, TV, Internet & Mobil, Koronavirus MediaGuru

Nový seriál se bude vysílat od středy 22. dubna na youtubovém kanálu.

Repro: teaser seriálu na YouTube kanálu

Repro: teaser seriálu na YouTube kanálu

Tvůrci on-line seriálu Lajna připravili komediální seriál sKORO NA mizině, který popisuje situaci herců ode dne, kdy byla zavedena karanténa. První epizoda díla, jehož děj vychází ze snoubení reality a fikce, bude na youtube uvedena 22. dubna.

Teaser seriálu sKORO NA mizině, zdroj: YouTube kanál

„Doufáme, že nejen pobaví diváky, kteří nyní kvůli karanténě tráví většinu času doma, ale také že pomůže hercům a tvůrcům, kteří jsou nyní – jak už napovídá sám název seriálu – skoro na mizině, uvedl režisér Vladimír Skórka.

Prvotní nápad vznikl na konci března a už10. dubna byla natočena první epizoda. V seriálu se představí nejen herci ostravského Divadla Mír v čele se seskupením Tři tygři. Moravskou část v první epizodě doplnil Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Michal Suchánek, Jana Bernášková a Rudolf Merkner.

Herci hráli přes aplikaci Face Time umožňující videokonferenční hovory. „Tento typ režírování jsem zažil poprvé. Bylo to dost neobvyklé a o to více zajímavé,“ podotkl Skórka, který stejně jako celý štáb pracoval bez honoráře.

Sitcom na pozadí koronavirové pandemie připravuje i Česká televize, která oznámila natáčení seriálu Láska v čase korony. Natáčí se s robotickými kamerami a s minimálním štábem, na scéně jsou spolu jen herci, kteří žijí ve společné domácnosti, a mezi ostatními herci je při natáčení bariéra, například dveře. Scénář i organizace natáčení vzniká během telekonferencí a ve vysílání ČT se seriál objeví od 27. dubna.

ČT natočí seriál Láska v čase korony, uvede ho ještě v dubnu

pondělí 6. dubna 2020

-čtk-, -mav-