AKA bude volit nového prezidenta, Binar už nekandiduje

pondělí, 11. května 2020, 14:55 Aktuality, Reklama, Lidé MediaGuru

Asociace komunikačních agentur vybrala nové členy orgánů. Volit se bude nový prezident.

Jan Binar, zdroj: Blue Events

Jan Binar, zdroj: Blue Events

Asociace komunikačních agentur (AKA) je ve fázi volby nových členů orgánů i prezidenta. Jan Binar již na svou funkci znovu nekandiduje. 

Náhradou za jarní valnou hromadu proběhlo v AKA hlasování per rolam, z něhož vzešli členové orgánů. Novými členy prezidia jsou Marian Fury ze Zaraguzy a Jaroslav Malina z McCann Digital. Do Dozorčí komise byl zvolen Tomáš Červinka z Wunderman Thompson a členem smírčí komise se stal nově Tomáš Varga nominovaný za ASMEA. Marek Hlavica obhájil pozici ředitele AKA.

Prezidium AKA každoročně převoluje tři členy, jejichž mandát je tříletý. Třetím převoleným členem prezidia je Bronislav Kvasnička z Wunderman Thompson, který byl kooptován za Jana Egema. Ten skončil ve Wunderman Thompson před uplynutím mandátu. 

Vedle volených členů prezidia jsou jeho členem automaticky i předsedové sekcí. V současnosti má prezidium AKA patnáct členů. Kompletní složení je k dispozici zde.

Prezidium vykonává funkce valné hromady v období mezi zasedáními. Schází se zpravidla měsíčně. Jeho úkolem teď bude zvolit nového prezidenta AKA. Ten nemá výkonné pravomoci a je společně s ředitelem reprezentantem asociace navenek. Volba nového prezidenta za Jana Binara, který už nekandiduje, proběhne opět per rolam. Nejvíce nominací má Lucie Češpivová, vlastnící agenturu Dorland a předsedající Sekci nezávislých českých agentur. Druhým kandidátem je ředitel a spolumajitel agentury Boomerang Marek Slezák.

Marek Hlavica zůstává ředitelem AKA  a také jediným jednatelem profesního spolku i jím zřizovaných společností ARAs a EFFIground.

-stk-