ČT edu za první měsíc využilo přes čtvrt milionu lidí

úterý, 12. května 2020, 15:35 Aktuality, Internet & Mobil, TV MediaGuru

Nový vzdělávací web České televize nejvíce využívají učitelé a žáci základních škol, ukazují data za první měsíc.

ČT edu - příspěvky věnované konci Druhé světové války

ČT edu - příspěvky věnované konci Druhé světové války

Nový vzdělávací web České televize ČT edu, který od 1. dubna pomáhá učitelům se vzděláváním na dálku i rodičům s domácí školní přípravou dětí, využilo  za první měsíc fungování 270 tisíc lidí. Nejvíce uživatele zajímá látka prvního a druhého stupně základních škol a předměty český jazyk, přírodověda, dějepis, fyzika a zeměpis.

Web ČT edu zahrnuje přes tři tisíce krátkých vzdělávacích videí, která z pořadů ČT vybírali učitelé. Od začátku fungování zaznamenaly stránky ČT edu téměř 700 tisíc návštěv.

„Po prvním měsíci fungování webu ČT edu je evidentní, že plní svůj hlavní cíl, pomáhá žákům, rodičům i učitelům se vzděláváním v konkrétních oblastech. Mezi uživateli, kteří si nejčastěji spustí video, tvoří například velkou skupinu návštěvníci ze stránek Google Classroom, e-mailů nebo webu Skolaonline, tedy žáci, kteří touto formou dostávají zadání od svých vyučujících,“ uvedla vedoucí projektu Alžběta Plívová.

Od svého spuštění se portál ČT edu dál postupně rozšiřuje a rozrostl se také o tematické kolekce videí a pracovních listů. Například k výročí konce druhé světové války nebo výročí narození Marie Terezie.

„Nápad využít tisíce videí a upravit je pro potřeby vzdělávání hodnotím jako velmi dobrý. A stejně pozitivně hodnotím, že videa prošli a zpracovali učitelé z praxe, kteří sami nejlépe ví, co a jak funguje ve výuce,“ hodnotí portál ředitel pražského Gymnázia Evolution Tomáš Mikeska.

-mav-