ČT spouští projekt Česká tleská, podpoří českou kulturu

pondělí, 18. května 2020, 09:30 Aktuality, TV, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Česká tleská má pomoci pořadatelům kulturních akcí, vybraným projektům zveřejní ČT spot ve svém vysílání.

Zdroj: Česká televize

Zdroj: Česká televize

Po UčíTelce, vzdělávacím portálu ČT edu, webu Nenudím se doma či stanici ČT3 pro seniory spouští Česká televize další nový projekt. Tentokrát na podporu tuzemské kultury. Jmenuje se Česká tleská a má pomoci pořadatelům kulturních akcí.

„Tleskáme všem, kdo se o to zasazují, a spouštíme projekt na podporu pořadatelů kulturních akcí. Umožníme jim, aby prostřednictvím obrazovky ČT pozvali diváky na akce, které chystají,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Od pondělí 18. května mohou všichni, kdo chystají výstavu, koncert, představení, nebo jakýkoli jiný program, jenž oživí kulturní život v České republice, posílat žádosti o podporu ve vysílání České televize. Organizátoři vybraných akcí budou vyzváni, aby přes aplikaci iReportér natočili videopozvánku, ze které následně Česká televize vyrobí spot, který odvysílá na obrazovce.

„Zajímají nás všechny dobré kulturní akce z oblasti hudby, literatury, výstavnictví, divadla, filmu, sochařství, výtvarného umění a dalších oblastí společenského života lokálního, regionálního či celostátního. Ty, které se konají od poloviny června a v dalších letních měsících v České republice,“ vysvětluje výkonný ředitel ČT art Tomáš Motl, vedoucí projektu a jeden z šesti členů poroty, která bude události, jež získají podporu, vybírat.

Kromě něj se o výběr zasadí také třeba režisér Aleš Kisil či moderátor ArtZóny Saša Michailidis. „Hlavním kritériem nebude velikost akcí. Ale, vedle nezbytné kvality, především to, jaký význam mohou mít pro své fanoušky, diváky a posluchače, a jak oživí a obohatí kulturní nabídku v místech konání, tedy kdekoliv, i v těch nejmenších místech Česka,“ dodal Tomáš Motl.

Přihlásit se lze na speciální webové stránce www.ceskatleska.cz, stačí vyplnit krátký formulář. První pozvánky by se na obrazovce České televize mohly objevit ve druhém červnovém týdnu.

-mav-