HBO Max za první den registruje 90 tisíc stažení

pátek, 29. května 2020, 15:45 Aktuality, Internet & Mobil, TV MediaGuru

V den spuštění, ve středu 27. května, si mobilní streamovací aplikaci HBO Max, stáhlo na 90 tisíc lidí.

Zdroj: HBO Max

Zdroj: HBO Max

Od středy 27. května přibyl na trh streamovacích služeb nový hráč v podobě platformy HBO Max, za níž stojí společnost WarnerMedia. V první den si mobilní aplikaci, nabízející službu za 15 dolarů měsíčně, stáhlo na 90 tisíc lidí. Vyplývá to z údajů společnosti SensorTower. 

Na trh přichází nová streamovací služba HBO Max

sobota 23. května 2020

Počet stažení ale neodpovídá celkovému počtu aktuálních zákazníků, jelikož zohledňuje jen mobilní aplikaci. Nejsou v něm zahrnuti lidé, kteří si službu aktivovali přes poskytovatele kabelového připojení, nebo zákazníci předchozí aplikace HBO Now, kteří jen využili aktualizace zdarma za stejný měsíční poplatek.

Ve srovnání s jinými streamovacími službami, které nedávno odstartovaly, se ale jedná o poměrně nízký počet. Například Disney+ (za sedm dolarů měsíčně) si v den spuštění loni v listopadu stáhlo čtyři miliony uživatelů mobilních uživatelů. A Quibi, jež nabízí streaming krátkých videoformátů za pět dolarů měsíce, si na mobilní telefon přidalo více než 300 tisíc lidí. Nutno dodat, že prvních 90 dní je tato služba k vyzkoušení zdarma.

HBO Max nabízí přes deset tisíc hodin videoobsahu z dílny studia Warner Bros a televize HBO. V programu nechybí starší oblíbené seriály, například South Park, Teorie velkého třesku nebo Přátelé, ale i pořady pro děti, jako je zábavně vzdělávací Sesame Street (Sezame, otevři se), který odvysílala i Česká televize, anebo nový zábavný dětský pořad The Not Too Late Show with Elmo, vytvořený pro HBO Max na jeho základě. Chybět nebude ani vlastní baletní soutěž Legendary nebo nový karanténní kuchařský pořad s americkou herečkou a zpěvačkou Selenou Gomezovou.

Nová streamovací služba vstoupila na trh v době pandemie koronaviru, která po celém světě nutí lidi omezovat nejen společenský kontakt, ale i výdaje.  Zároveň přichází na již značně saturované pole, kde již figuruje Netflix, Apple TV+ či Disney+ či Amazon Prime.

-stk-