Huawei spouští edukativní kampaň o 5G síti

čtvrtek, 28. května 2020, 18:30 Reklama, Aktuality MediaGuru

V nové kampani se společnost Huawei zaměřuje na falešné zprávy spojující sítě 5G s pandemií koronaviru.

Zdroj: Huawei

Zdroj: Huawei

Na dezinformace spojující sítě 5G s pandemií koronaviru či spekulace o přítomnosti zadních vrátek v čínských technologiích se zaměřuje nová edukativní kampaň společnosti Huawei. Jejím cílem je vyvrátit mýty, jejichž intenzita v uplynulých měsících značně vzrostla, a ve Velké Británii dokonce vyústila v úmyslné podpalování telekomunikačních stožárů pro 5G sítě. Kampaní chce firma reagovat i na aktuální situaci v České republice, konkrétně například v Jeseníku, kde má v červenci proběhnout první vlna testování 5G a kde nyní sílí hlasy odpůrců ohánějících se falešnými zprávami.

„Na frekvencích, které se chystají na přenos 5G, ještě donedávna běžel mnohem silnější televizní signál, který přijímala téměř každá rodina. Televizní vysílání všichni dobře známe a televize jsou s námi od 30. let 20. století. A TV vysílání se nyní už nikdo nebojí,“ uvedl Tomáš Kolder, tiskový mluvčí korporátní divize Huawei, a dodal: „Pravidla a normy určené legislativou k ochraně zdraví před případnými účinky elektromagnetického pole jsou striktně nastaveny jak na úrovni Evropské unie, tak i samotné České republiky, a zahrnují nejnovější technologie včetně sítí 5G.“

Kampaň, jež chce oslovit širokou veřejnost, probíhá v tisku, na internetu a sociálních sítích. Je součástí webu 5GvCesku.cz, jenž má primárně informovat o příležitostech, které sítě páté generace nabízí. „Informovanost o 5G a jejich výhodách dle námi zjištěných údajů není vysoká, a proto jsme se rozhodli jít cestou osvětové kampaně. Chceme ukázat, jaké ekonomické příležitosti mohou 5G sítě přinést naší společnosti, jinak řečeno, jak můžeme zlepšit naši životní úroveň, když budeme implementovat 5G co nejdříve tak, abychom zůstali konkurenceschopní. Na našem webu prezentujeme, jak si vede implementace 5G ve světě, jak si vedou různé státy v porovnání s Českou republikou. Snažíme se také upozornit na regulace a rizika spojená se zpožděním zavádění 5G sítí,“ doplnil Tomáš Kolder. 

Kromě vyvracení zdravotních rizik spojených s 5G se Huawei zaměřuje i na osvětu ohledně pojmu „back door“ neboli systému zadních vrátek, skrze nějž je možné obejít běžnou bezpečnostní autentizaci a vstoupit do počítačového systému – dá se tedy chápat jako univerzální klíč, proti jehož instalaci se Huawei staví. „Autoritami vyžadovaný univerzální přístupový klíč je rizikem nejen v cestování, ale i v oblasti telekomunikací. Dříve či později tento klíč někdo zkopíruje a obsah soukromého zavazadla či privátní konverzace přestane být chráněn," vysvětlil Mika Lauhde, globální vice-prezident Huawei pro kyberbezpečnost a ochranu soukromí. 

-stk-