Karlovarský festival přinese do kin přehlídku Tady Vary

pondělí, 25. května 2020, 13:30 Aktuality, Marketing MediaGuru

Místo karlovarského festivalu proběhne od 3. do 11. července v bezmála stovce českých kin filmová přehlídka.

Zdroj: MFF Karlovy Vary

Zdroj: MFF Karlovy Vary

Místo mezinárodního karlovarského festivalu, jehož 55. ročník byl přesunut kvůli pandemii koronaviru na příští rok, bude letos ve dnech od 3. do 11. července probíhat po celé republice přehlídka Tady Vary ve vašem kině“. V bezmála stovce českých kin bude promítnuto 16 filmů. 

„Protože v letošním roce s ohledem na situaci nemohou diváci na festival do Karlových Varů, rozhodli jsme se, že přivezeme alespoň část festivalu za nimi. Je to takové naše poděkování návštěvníkům, hostům a filmovým nadšencům, kteří každoročně vytvářejí ve Varech skvělou festivalovou atmosféru. Těší nás obrovský zájem kinařů, k přehlídce Tady Vary ve vašem kině se připojila téměř stovka kin, což je ohromné. Věřím, že se nám společně podaří nabídnout divákům nejen skvělé filmy, ale i kousek tradiční festivalové nálady,“ říká prezident MFF KV Jiří Bartoška.

S podporou Ministerstva kultury ČR, města Karlovy Vary a Karlovarského kraje a partnerů MFF KV se filmová přehlídka odehraje v 96 kinech v téměř osmdesáti velkých i menších městech.

Jejich přesný výčet naleznou diváci i na plakátě přehlídky, stylizovaném studiem Najbrt, konkrétně grafikem Jakubem Spurným, do podoby dopravní cedule označující začátek a konec obce. Vizuál bude využíván k propagaci v tisku a outdooru či konkrétních kinech. 

Filmy budou uváděny jednotně ve dvou představeních denně ve všech zúčastněných kinech, s výjimkou zahajovacího a zakončovacího dne, kdy proběhnou pouze večerní projekce. Představení budou koncipována ve festivalovém duchu, budou doplněna odbornými úvody přenášenými online do sálu, do vybraných míst se chystají rovněž osobní delegace. Mezi snímky se objeví například filmový portrét Mekyho Žborka Meky, egyptsko-britské drama Luxor, mexický thriller Bez zvláštních znamení či mix špionážní komedie a observačního dokumentu Tajný agent. 

„Věříme, že v době, kdy řada producentů a distributorů byla nucena posunout premiéry nových domácích i zahraničních filmů, nabídnou Tady Vary ve vašem kině publiku zajímavou programovou alternativu, což potvrzuje i zájem provozovatelů kin,“ píší organizátoři. 

Více informací o přehlídce naleznete zde

-stk-