Lime dál rozvíjí síť Mango, má zájem o další módní značky

pátek, 29. května 2020, 10:25 Aktuality, Retail MediaGuru

Navzdory pandemii investuje skupina Lime stovky milionů korun na českém a slovenském trhu do rozvoje obchodní sítě Mango.

Zdroj: Lime

Zdroj: Lime

I přes nedávná koronavirová opatření a očekávanou krizi v módním průmyslu se módní skupina Lime rozhodla investovat na českém a slovenském trhu do rozvoje sítě španělské značky Mango. Plánuje investice v řádech stovek milionů korun. 

Po uvolnění vládních opatření otevřela novou prodejnu v nákupním centru Forum Nová Karolina v Ostravě o rozloze 420 m2. Nový obchod využívá jako první v Česku nejnovější koncept architektury a interiérového designu značky, který sází na rozsáhlý a dynamický prostor, umožňující lepší zážitek z nakupování. 

„První dny se ukazují jako velmi úspěšné, což je pro specifický region severní Moravy a ekonomicky náročnou dobu pro spotřebitele naprosto výjimečné,“ říká Tomáš Šupa, řídící partner FPD Group, jenž se investičně podílí na rozvoji fashion skupiny Lime, a dodává: „Z toho vyplývá, že naše rozhodnutí investovat do značky Mango bylo správné. Zmiňovanou ostravskou prodejnu jsme dokázali obratně zrealizovat, a to během velmi ztížených a přísných podmínek. Ať už hovoříme například o logistice celého projektu, nebo jen o nadstandardních hygienických podmínkách dodržovaných během stavby. Jsem rád, že se prostřednictvím Lime podařilo Mango po několikaleté pauze vrátit do Ostravy, stejně jako jsme vrátili značku Boss do Prahy.“ 

Exkluzivním partnerem pro provoz a rozvoj maloobchodní sítě Mango se skupina Lime stala v druhé polovině loňského roku. Vzájemná spolupráce byla podepsána na pět let. Celý proces převzetí španělského brandu je naplánován na několik fází. První byla právě otevření nové prodejny v Ostravě. Hlavní úlohou Lime je komunikace s pronajímateli či jinými obchodními partnery a personální řízení prodejen. Marketingové aktivity bude i nadále zastřešovat centrála značky ve Španělsku s tím, že bude reflektovat lokální doporučení provozovatele.

Kromě španělské značky provozuje Lime franšízy značek Geox, Armani Exchange, Boss Hugo Boss a také monobrandový butik značky Boss Hugo Boss. Zároveň od loňského podzimu provozuje maloobchodní síť Geox na Slovensku. 

„Kromě přebírání distribuce a provozu zavedených značek nás ale taktéž zajímá vyhledávání nových značek, které na našem trhu nejsou a mají zde potenciál. Lime má zájem nejen o profitabilní sítě, ale také o provozy, které jsou kapitálově, organizačně či personálně poddimenzované, ale mají perspektivu do budoucna. Současné období velmi nahrává novým akvizicím a projektům, které by před koronavirovou krizí nebyly možné či určitě těžší na vyjednávání,“ uzavírá Tomáš Šupa.

-stk-